Co zrobić, jeśli niski puls

Zmniejszenie tętna jest zaburzeniami pracy układu sercowo-naczyniowego. Jeśli ilość cięć na minutę wynosi 60 i mniej, to uważa się, że niskie tętno..

Co zrobić, jeśli niski puls
Głównymi przyczynami niskiego tętna są patologiczne zmiany zachodzące w sercu, przedawkowanie leków, refleksyjne, bradykardia.

Zmiany patologiczne spowodowane poważnymi chorobami serca systemu. To jest choroba niedokrwienna, ostry zawał serca, nadciśnienie, wadę serca. Dlatego, aby zwiększyć tętno należy przeprowadzić kompleksowe leczenie. Oczywiście, konieczna jest natychmiastowa hospitalizacja chorego człowieka, aby sytuacja była pod kontrolą specjalistów.

Reflex bradykardia powstają przy mechanicznym oddziaływaniu na obszar klatki piersiowej i szyi (uderzenie, upadek), podczas kąpieli w wodzie niskie temperatury, w przypadku zespołów bólowych itp.

Nowoczesną metodą leczenia niskiego tętna jest stymulacja. Procedura jest миниоперацию, celem jest wszczepienie sztucznego rozrusznika serca. Operacja jest całkowicie bezbolesna i prosta w wykonaniu.

Pomiar tętna towarzyszy pomiarem ciśnienia tętniczego krwi. Niskie ciśnienie jest przyczyną niskiego tętna. Dlatego, aby przywrócić trzeba brać leki w celu zwiększenia ciśnienia, które wybiera lekarz. W żadnym wypadku nie wolno samodzielnie wyznaczyć środek do podnoszenia ciśnienia.

Skutecznie pomaga spożywanie tonizujących napojów (mocna herbata, kawa, energy drink) z zawartością kofeiny. Zazwyczaj są one stonowanych mięśni serca i nieznacznie zwiększają ciśnienie krwi. Wśród gotowych preparatów, które stymulują bicie serca, można zauważyć, guaranę, żeń-szeń. Ale w żadnym wypadku nie wolno stosować przy podwyższonym ciśnieniu.

Popularny środek na zwiększenie częstości rytmu serca jest горчичник, który nakłada się na obszar klatki piersiowej z prawej strony. Efekt spowodowany jest tym, że musztarda stymuluje przepływ krwi, zwiększając ilość skurczów serca na minutę.

logo
Article Categories:
Choroby

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *