Jak kompresować przewód

Jeśli ci zajęło ustawić połączenie lokalne między komputerami, należy skorzystać z jednej z najbardziej popularnych telekomunikacyjnych – skrętka. Gdy pod ręką nie ma takiego kabla, a sprawa jest pilna, i do tego jego zakup zajmuje znaczną część czasu – spróbuj wykonać taki kabel w warunkach domowych. Procedura ta, w zakresie procesu prosta. Ale wymaga więcej wiedzy w tej sprawie.

Jak kompresować przewód

Trzeba

  • Zestaw narzędzi do zaciskania kabla

Instrukcja

1
Aby kompresować kabla typu „skrętka” (połącz kabla typu „skrętka” z widelcem), konieczna:

– przyrząd do zdejmowania izolacji (striper);

– szczypce do zaciskania (podobieństwo плоскогубец);

– standard cable tester;

– kabel „skrętka”;

– wtyczka standardu RJ-45.

Jak kompresować przewód
2
Przyrządem do zdejmowania izolacji надрежьте zewnętrznej powłoki kabla „skrętka”. Naciąć należy w odległości 3 cm od krawędzi.
Jak kompresować przewód
3
Надрезанную izolację należy usunąć. Расплетите pary i rozprowadzić je według kolorów, które podane są na jednym ze schematu załączonego rysunku.
Jak kompresować przewód
4
Następnie wyrównaj przewodnicy. Ściśnij mocno przewodnicy. Za pomocą noża usuń zbędne części przewodów, przy tym zostawić расплетенными około 1 cm.
Jak kompresować przewód
5
Po wyrównaniu przewodników dociśnij wtyczkę do nich w następujący sposób: plastry przewodów powinny dotrzeć do końca ложбинок. Powłoki kabla należy wyprowadzić na zatrzask, doprowadzić kabel do oporu.
Jak kompresować przewód
6
Ponownie sprawdź kolejność zakładek przewodów według kolorów. Po sprawdzeniu umieść wtyczkę w zagniatanie do oporu. Następnie ściśnij obie rączki zaciskanego wielopunktowo narzędzia. Kurczyć się należy, aż usłyszysz kliknięcie wtyczki (usłyszysz charakterystyczny dźwięk). Co najważniejsze – jest to kontrola ostrzy, które są dociskane noże. Należy uważać, aby nie przemieszczały się obok kontaktów, gdyż to doprowadzi do całkowitego poziomu asymetrii wtyczki.
Jak kompresować przewód
7
Wyjmij gotową обжатый kabel i wizualnie spojrzeć na jakość połączenia: jeśli wszystko jest w porządku, to można przystąpić do produkcji patch cięgna.
Jak kompresować przewód
8
Patch – jest to kabel „skrętki”, którego обжимка przewody produkowane są z dwóch stron. Do jego budowy trzeba zrobić to samo, co robili wcześniej, ale na drugim końcu kabla „skrętki”.
Jak kompresować przewód
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *