Jak hodować profesjonalną farbę

Profesjonalne farby do włosów pozwalają uzyskać jasny i lekki kolor, nawet w domowych warunkach. Jesteś zadowolony z wyniku, należy wymieszać niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach.

Jak hodować profesjonalną farbę

Trzeba

  • – plastikowa lub porcelanowa salaterka;
  • – pędzel;
  • – gumowe lub foliowe rękawiczki;
  • – farba do włosów;
  • – utleniacz;
  • – микстон.

Instrukcja

1
Kup farbę do włosów. Wybierz kolor, który w końcu chcesz uzyskać. Z pomocą konsultanta w sklepie wybrać микстон, aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych odcień, tak jak będzie to miało wpływ na końcowy wynik barwienia. Na przykład, jego fioletowy odcień ukryje nadmierny tłuszcz włosów, a czerwony sprawi, że końcowy kolor jaśniejszy. Zazwyczaj w sklepach jest specjalna tabela, w której ujawnione wszystkie opcje doboru микстона do każdego rodzaju włosów.
2
Wskaż utleniacz do farb. Jego procent będzie zależeć od tego, czy twoje włosy są malowane wcześniej, o ile są one uszkodzone, jaka jest ich grubość. Skonsultować się z doświadczonym fryzjerem, jaki procent tlenku ci odpowiada. Na przykład, jeśli masz cienkie włosy blond, bierz трехпроцентный utleniacz. Również przy zakupie zwróć uwagę na to, zawiera farby amoniak, czy nie, ponieważ dla różnych wariantów utleniacze będą się różnić.
3
Zgodnie z instrukcją wycisnąć w przygotowaną miskę wymagana ilość ścieralne i dodaj микстон. Należy uważać, aby jego ilość była mniejsza niż farby. Dokładnie wymieszać obie tekstury delikatnie okrężnymi ruchami, najlepiej zrobić to za pomocą pędzla do malowania lub specjalną łyżką (są one sprzedawane w tych samych sklepach, co i farby). Dodaj odpowiednią ilość utleniacza i jeszcze raz wymieszać. Nakładać farbę na włosy w szybkim precyzyjnymi ruchami, zaczynając od karku strefy.
Porada
Zawsze należy używać rękawice, aby chronić skórę rąk, a na ramiona накидывайте pieluchę.

Mieszaj składniki farby bezpośrednio przed nałożeniem na włosy, aby uzyskać pożądany wynik. Dobrze, jeśli przed malowaniem nie myli głowę kilka dni, tak jak u czystych włosów łuski приглажены, i красящим substancji trudno będzie oddziaływać na nich.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.