Jak hem buty

Buty bardzo wygodne i ciepłe buty. Ratują nas w czasie mrozów. Ale czasami buty zużywają się. Wtedy można je hem, i będzie trwać jeszcze długo. Osaczają można i nowe buty – aby były one cieplej i mocniej.

Jak hem buty

Trzeba

  • Szyło, dwie duże igły, naparstek, surowe nici, wyfroterowane woskiem, filc o grubości 15-20 mm lub rzepy starego валенка, kreda.

Instrukcja

1
Najpierw trzeba zrobić podeszwę do podsufitki. Załóż buty na filc, очертите jego zarys kredą. Wytnij podeszwę, odchodząc dalej od ścieżki na 5 mm. Podeszwy trzeba flashować w środku i na ścieżce stopy do 30 mm od krawędzi. Do tego zrób w niej otwory szydło i протаскивайте jednocześnie obie igły w otwory na górze i na dole. Ścieg powinien wynosić 10 mm, nici trzeba dokręcać po każdym ściegu. Dalej podeszwę przyszyć (прострачивают) jednocześnie dwiema igłami, вкалывая ich z góry i z dołu w otwory. wcześniej przebite szydło. Nici zaciągają po każdym ściegu długość 10-12 mm.
Jak hem buty
2
Załóż buty na listwie. Jeśli nie, klocki, buty można szczelnie wypełnić papierem lub gazetami, starymi szmatami. Umieść na walencja nową podeszwę, скрепив ją po bokach, a także palców i pięty. Odbywa się to za pomocą igły z nitką. Ich rozciągają się w otwory przebite szydło, i wątek wiązane zawiniątkiem. w końcu szyć podeszwę do валенку można dwoma igłami, na tej samej zasadzie, że podeszwa прошивалась. Szwy należy wykonywać w kierunku do siebie, o długości 10 mm.
Jak hem buty
3
Jeśli nosisz buty z галошами, można przyszyć do niego skórzany ściankę. Na początek narysuj kredą na walencja jego pożądaną sylwetkę. Potem przyłóż kawałek skóry do ścieżki, na nim pozostanie ślad. Tailor ściankę na ścieżce, przymocuj go do валенку булавочками lub goździkami (otwory trzeba przebić szydło z góry), a potem w końcu szyć – jak pijany.
Jak hem buty
logo
Kategoria:
Buty

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.