Jak dowiedzieć się szerokość kanału

Jedną z najważniejszych cech połączenia z internetem — to szerokość kanału dostępu. Przy zawarciu umowy na obsługę abonenta, dostawca oświadcza pewną prędkość, zazwyczaj maksymalną możliwą. Ale w rzeczywistych warunkach lub przy użyciu połączenia bezprzewodowego szerokość kanału może znacznie różnić się od podanej przez dostawcę.

Jak dowiedzieć się szerokość kanału

Instrukcja

1
Uruchom aplikację, dzięki której można przeglądać zasoby sieci internet. Dotyczy to zarówno dla komputerów, tabletów, notebooków i netbooków, jak i dla telefonów komórkowych z zaawansowanymi funkcjami.
2
Wejdź na stronę serwisu, który dokonuje kontroli parametrów połączenia, np. http://2ip.ru/speed/ lub http://www.speedtest.net/. Kliknij na przycisk start testu i odczekaj kilka minut. Strona podejmie odpowiednie obliczenia i wyświetli dane o prędkości komunikacji. Dla bardziej dokładnych wyników warto kilka razy powtórzyć procedurę. Jeśli łączysz się za pośrednictwem urządzenia mobilnego, należy pamiętać, że testy zużywają pewną ilość ruchu, i przy ograniczonym pakiecie nie warto sprawdzać zbyt często.
3
Należy pamiętać, że wyniki testów szybkości nie gwarantują stałą i trwałą szerokość kanału, szczególnie w przypadku korzystania z różnych zasobów w sieci. Na przykład, gra sieciowa może działać wolno, nawet przy szerokim kanale, jeśli opóźnienie sygnału będzie ogromny. Również szerokość kanału nie gwarantuje, że prędkość pobierania będzie taka sama.
4
Jeszcze jeden sposób zmierzyć szerokość kanału to używać menadżera pobierania plików lub klient torrent z wyłączonym ograniczeniem prędkości. Ten sposób słabo nadaje się dla posiadaczy smartfonów, ale zadowoli użytkowników starszych komputerów. Pobierz z oficjalnej strony programu, mu-torrent, http://www.utorrent.com/intl/ru/. Kliknij dwukrotnie na pobranym pliku pliku i zainstaluj narzędzie.
5
Następnie uruchom przeglądarkę i wejdź na stronę www.rutor.org — to wolny tracker bez rejestracji i z dużą ilością rozdawać, co jest potrzebne do sprawdzenia. Przejdź do sekcji „Top” i pobrać dowolny rozdanie. Kliknij dwukrotnie na pobranym pliku pliku, aby rozpocząć pobieranie. Otworzy się okno mu-torrent, w dolnym wierszu, którego zobaczysz prędkość pobierania prędkość wysyłania, są one oznaczone literami D: i U:. Dla bardziej dokładnego wyniku odczekaj pięć-dziesięć minut.
logo
Article Categories:
Więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *