Jak dowiedzieć się biały czy ip

Wychodząc do internetu, nie każdy użytkownik jest sobie urządzenie tej „maszyny”, ale to i tak nie jest wymagane od niego. Ale dowiedzieć się o technologii „IP” będzie musiał prędzej czy później. Niewielka wiedza o niej w żaden sposób nie zaszkodzi uzytkownika, a wręcz przeciwnie daje informacje jak to działa.

Jak dowiedzieć się biały czy ip

Trzeba

  • komputer jest podłączony do internetu

Instrukcja

1
Dostawca automatycznie generuje identyfikator połączenia do każdego klienta po podłączeniu do internetu. Bez takiego identyfikatora ani jeden użytkownik nie może wyjść do internetu, wejść na stronę wyszukiwarki lub do swojego konta u dostawcy. Internet Protocol (IP) łączy wszystkich komputerów i serwerów w jedną światową sieć, począwszy od małych podsieci prywatnego dostawcy do globalnych przestrzenie internetu. Okazuje się, taki pajęcza sieć.
2
Umownie dzielą IP (ip) na szary i biały. To nie jest oficjalna, a slang podział – kolor nie ma znaczenia, po prostu tak się złożyło. Szare ip adresami nazywane są lokalne adresy IP i wewnętrzne adresy IP, właściwie to synonimy. Odpowiednio, jeśli usłyszysz „internetowy adres IP”, „zewnętrzny adres IP” lub „prawdziwy adres IP” – to będzie synonimami do białego adresu IP.
3
Jeśli chcesz sprawdzić, jaki adres ip wydaje dostawca po podłączeniu do internetu, wykonaj następujące czynności. Kliknij przycisk „Start”, wybierz „Uruchom…”, w polu tekstowym wpisz „cmd”. Tym zespołem jest wywoływana wiersz polecenia OS Windows, oferujący widok czarnego okna, w którym należy wpisać polecenie „inconfig”. W ten sposób zostaną wyświetlone ustawienia sieci internet.
4
Jeśli w polu adres IP zaczyna się od 10.0.0.0, 172.16.0.0, 192.168.0.0 – to taka ip szary, a inne będą białe. Ale jeśli wyjście do internetu realizowane jest poprzez router (router), to twój komputer znajduje się w lokalną sieć lokalną. Taka sieć daje możliwość jednoczesnego dostępu do internetu, do 256 komputerów, choć zazwyczaj ogranicza się od jednej do pięciu domowych komputerów lub telefonów.
5
Aby dowiedzieć się prawdziwy adres ip, gdy wychodzą do internetu poprzez router, należy odwiedzić jedną ze stron – 2ip.ru lub internet.yandex.ru. U pierwszego serwisu prawdziwy adres ip nadany przez dostawcę będzie po linii „Twój adres IP:”. Drugi adres IP jest wyświetlany w wierszu „Moje IP:”.
Należy zwrócić uwagę
Sprawdzić na „kolor” IP można tylko przy włączonym internetem.

logo
Kategoria:
Połączenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.