Jak dostosować pokrowce samochodowe

Siedzenia od stałego użytkowania zaczynają протираться i tracić na atrakcyjności. W związku z tym należy założyć pokrowce. Jeśli nie chcesz kupować gotowe pokrowce lub nie są spełnione, można samodzielnie dostosować je do swoich potrzeb.

Jak dostosować pokrowce samochodowe

Trzeba

  • – materiał;
  • – kalka techniczna;
  • – kreślarskie, zestaw kosmetyków;
  • – nożyczki;
  • – igły;
  • – nici.

Instrukcja

1
Wybierz materiał, z którego chcesz wykonać etui. Tutaj wszystko zależy od chęci i możliwości finansowych. Nie warto zapominać o funkcjonalności. Nie trzeba kupować zbyt jasny materiał. Jasne pokrowce bardzo szybko się brudzą i wymagają prania częściej niż ciemne. Najbardziej ekonomiczny wariant – welurowe etui. Jeśli chcesz nadać wnętrzu swojego samochodu solidności, to przygotuj je ze skóry samochodowej.
2
Przygotuj wzór. Do tego weź kreślarskiej, na nią nanieść wszystkie rozmiary, wykonane z foteli. Nie zapomnij o skurcz, który może dać pokrowce po praniu. Zaplanuj sposoby łączenia elementów pokrowców. Jeśli masz stare pokrowce, to trzeba zgrać ich i na nich wykonać wzór dla nowych.
3
Na tylną stronę materiału nanieść wzór. Sprawdź, czy aplikacji. Delikatnie wyciąć zbliża się do linii. Bądź bardzo ostrożny – to pozwoli uniknąć na marne uszkodzenia materiału.
4
Zacznij zszywać części między sobą. Po raz pierwszy sieciowania rowkiem, zrób przymiarki. Jeśli pokrowiec idealnie siedzi, to można zszywać końcowym szwem. W trakcie kilka razy sprawdzać poprawność szwów. Delikatnie wyciągnij nić fastrygowanie. Zadbaj o obecności mocowań na osłonie. Można szyć na zamek błyskawiczny, który będzie застегиваться z tyłu siedzenia. Można również użyć guziki i rzepy. Na tylnej stronie szyć kieszeń, w którym będą przechowywane każdy drobiazg.
5
Sew na tym samym schemacie pozostałe pokrowce i załóż je na siedzenia. Jeśli masz trochę doświadczenia w cięcia i szycia lub po prostu nie ma czasu, to skontaktuj się z najbliższym atelier. Tam dla ciebie mogą opracować unikalny design pokrowców. Czyli można szczegółowo omówić wszystkie najdrobniejsze szczegóły, aby wyrazić swoje życzenia i uzyskać szczegółowe porady specjalisty.
Porada
Przejdź do samodzielnego produkcji pokrowców tylko wtedy, jeśli jesteś pewien swoich umiejętności. Starannie sprawdzaj wzór, przed wycięciem elementów. To pozwoli zaoszczędzić materiał.

logo
Article Categories:
Części zamienne i akcesoria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *