Jak odzyskać części samochodowe zakupione na rynku

Ustawa o ochronie niektórych praw konsumentów przewiduje kilka opcji, gdy kupujący ma prawo do zwrotu na rynku lub w sklepie nie chcesz lub nie towar wysokiej jakości, w tym części samochodowe.

Jak odzyskać części samochodowe zakupione na rynku

Trzeba

  • Części samochodowe, czek, opakowanie, własny dokument tożsamości, zeznania świadka, ustawa „O ochronie praw konsumenta” w formie drukowanej.

Instrukcja

1
Należy zachować oryginalne opakowanie części samochodowe. Bez niej zwrócić towar będzie trudne.
2
Należy przestrzegać termin, w którym konsument ma prawo zwrócić każdy produkt, nawet jeśli nie jest on uszkodzony i działa świetnie. Okres ten wynosi dwa tygodnie od momentu zakupu części zamiennych do samochodu.
3
Wprowadź sprzedawcy, ustawa „O ochronie praw konsumentów”. To właśnie tam można znaleźć punkt o piętnastu dniach, w ciągu których masz prawo do zwrotu nie podoba ci towaru.
4
Zapisz i przedstaw sprzedawcy paragon na zakupiony towar, jeśli taki istnieje. Jednak nawet jeśli przy zakupie części samochodowych nie otrzymali czek, to nie jest istotną podstawą do odmowy przyjęcia towaru i zwrotu wydanych na niego pieniędzy, zwłaszcza w tych przypadkach, gdy towar zostanie zwrócony z powodu niskiej jakości.
5
Jeśli sprzedawca nadal odmawia zwrotu straty lub twierdzi, że samochodowe części zamienne zakupione w innym miejscu, użyj zeznania świadka, który może potwierdzić свершившуюся ofertę. Taka informacja będzie alternatywą dla baczności.
6
Napisz podanie na zwrot towaru. Do niego należy dołączyć lub kopię paragonu (sam czek), wydanego przy zakupie części samochodowych, albo alufelgi człowieka, który jest świadkiem transakcji.
Należy zwrócić uwagę
Jeśli автозапчасть była uszkodzona jeszcze przed zakupem lub jej jakość okazało poniżej zadanej, a sprzedawca odmawia przyjęcia wadliwy towar i kompensować szkody materialne, masz pełne prawo do sądu w celu przywrócenia sprawiedliwości.

Porada
Otrzymując od sprzedawcy paragon na zakupiony towar, dopilnuj, by były w nim zawierać: nazwę przedsiębiorstwa, w którym pracuje sprzedawca, a także nazwę indywidualnego przedsiębiorcy bez osobowości prawnej; numer identyfikacyjny sprzedawcy. Bez NIP sprzedawcy czek nie jest ważny.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.