Jak dokonać przedpłaty za towar

Przedpłata za każdy towar, usługę lub pracę wydawane jest авансовой faktura, która powinna być wypełniona zgodnie z artykułem nr 168 ordynacji podatkowej. Wszystkie faktury – jest to dokument księgowy, a ich wygląd jest ustalona w książce sprzedaży.

Jak dokonać przedpłaty za towar

Trzeba

  • – faktura;
  • – dziennik ewidencji;
  • – drukowanie.

Instrukcja

1
Wszystkie przedpłaty za towar proszę pisać авансовой faktura. Każdy dokument dotrzyj pod swoim kolejnym numerze, pozostaw bez poprawek, plam atramentem czarnym lub niebieskim kolorem. Na każdą zaliczkę proszę pisać oddzielną fakturę. Spędzasz wpis w księdze ewidencji sprzedaży pod tym samym numerze.
2
Wypełnij wszystkie rubryki авансовой faktury, zgodnie z wymaganiami artykułu nr 168 ordynacji podatkowej. Nazwa organizacji i instytucji płatnika jak swoją pełną nazwą, bez cięć. Wszystkie wpisy muszą być czytelne. Wprowadzone w każdy dokument indywidualny numer identyfikacji podatkowej organizacji.
3
W rubryce „Informacje o kupującym” wprowadzone nie tylko pełną nazwę instytucji lub imię i NAZWISKO osoby prywatnej, ale i wszystkie współrzędne dla komunikacji: adres siedziby organizacji indywidualnego przedsiębiorcy lub adres domowy osoby prywatnej, kod pocztowy, faks dla związku.
4
Hrabiemu „Produkt lub usługa” wypełnij pełnym imieniem, bez skrótów, należy wpłacić pełną cenę towaru, zaliczki i podatek za towar w procentach. Podatku kwotę nie zaokrąglać, dokonuj tysiące, ruble i kopiejki.
5
Każda авансовая faktura musi być podpisana przez kierownika zakładu, główny księgowy, кладовщиком, отпускающим towar, mieć prostokątny i oficjalną pieczęć zwalniający organizacji, czek, приколотый w prawym górnym rogu.
6
Wszelkie przedpłaty jesteś zobowiązany złożyć w ciągu 5 dni roboczych od momentu wpłaty środków pieniężnych w kasie przedsiębiorstwa. W książce sprzedaży wprowadzone nagrywanie od razu po otrzymaniu faktury, umieścić swój podpis, podpis głównego księgowego i kierownika.
7
Wszystkie informacje o zaliczki w wysokości wprowadzone do programu 1C. Inspekcja podatkowa pozwala na wprowadzanie informacji natychmiast po otrzymaniu zaliczki lub 1 raz na trzy miesiące przed okresem przeprowadzenia rutynowego raportu.
logo
Kategoria:
Podatki

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.