Jak dokonać poprawek w dokumencie

W procesie działalności gospodarczej firm przywódcy muszą prowadzić księgowość, która jest nie do pomyślenia bez rejestracji podstawowej dokumentacji. Czasami zdarzają się takie sytuacje, kiedy pracownik popełnia błędy przy wypełnianiu formularzy.

Jak dokonać poprawek w dokumencie

Instrukcja

1
Zanim wprowadzić poprawki w któreś podstawowy dokument, dowiedz się, czy można go dostosować w ogóle. Istnieje kilka form, w których poprawki nie są dozwolone, na przykład, bankowe lub kasowe dokumenty. Nie można również wprowadzać zmiany w учредительную dokumentacji.
2
Aby dokonać poprawek w któreś podstawowy dokument (na przykład, w produktowy podpisem), sprawdź ponownie informacje. Перечеркните nieprawdziwe dane w jednej cechą, tak, aby możliwe było przeczytać niepożądane informacje.
3
Obok niedokładne dane wprowadź poprawne informacje. Obok napisz „Poprawiono na (wprowadź nowy tekst)”, ustaw datę wpłaty корректировочной wpisów. Należy podać stanowisko i dane (nazwisko i inicjały) pracownika, który wprowadził zmiany. On musi i umieścić obok podpisu. Dalej na dole ponownie dokument podpisują osoby, które dokonały zmiany.
4
W żadnym wypadku nie tabu za pomocą корректировочного ołówka i nie usuwaj wpisy. Pamiętaj, że dokument powinien być sporządzony starannie i bez „brudu”.
5
Jeśli zauważysz błąd w którym dokumencie (приходном którym zleceniu, w paragon lub innych), zniszcz ten formularz. Formularze ścisłej odpowiedzialności uchyla, czyli перечеркните ogromny cechą wszystkich informacji, a wtedy na górze wpisz „Anulowana”. Takie „niepotrzebne” dokumenty należy przechowywać w archiwum.
6
Aby wprowadzić zmiany, należy uzgodnić je. Na przykład, jeśli zauważysz nieregularny wpisu w liście przewozowym, porozmawiaj wprowadzanie korekt z kontrahentem, na adres którego jest kierowana ten dokument. W tym przypadku zmiany są wprowadzane w dwa wystąpienia: w ten który jest u ciebie, i w instancji kontrahenta. Zmiany zapewnij pieczęcią organizacji.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.