Jak dodać skrypt w startowych

Skrypty mogą być dodawane do uruchamiania niektórych programów. To nie zawsze jest wygodne, biorąc pod uwagę, że interfejs systemu operacyjnego Windows wymaga specjalnego narzędzia do wykonania tej samej funkcji.

Jak dodać skrypt w startowych

Trzeba

  • – dostęp do komputera.

Instrukcja

1
Napisz skrypt, aby dodać go w startowych, wykorzystując przy tym, na przykład, visual basic. Do tego celu i zapisz w nim treści, podobny z następującym tekstem:Dim vOrg, objArgs, root key, WshShell root = „HKEY_CURRENT_USER/Software/Microsoft/Windows/CurrentVersion/Run/” KeyHP = „Program” Set WshShell = WScript.CreateObject(„WScript.Shell”) WshShell.RegWrite root+keyHP,”place /autorun” Zamiast place użyj katalogu do lokalizacji programu, który chcesz dodać do wykonywalny skrypt.
2
Należy pamiętać, że podczas pisania własnych skryptów, dodanych w startowych, można również korzystać z szablonów, które udostępniają inni użytkownicy na różne strony i fora internetowe, jednak, być z nimi bardzo uważać, ponieważ w przypadku braku masz umiejętności pracy z szkodliwych skryptów po prostu można nie rozpoznać je i dodać na komputer.
3
Podczas pisania skryptów, które w przyszłości można dodać w autostart, najlepiej nie wyłączać pracę antywirusowym. Jeśli piszesz skrypt do dodawania w startowych w celu dalszego wykładania w sieci, nie należy używać złośliwy kod, aby zaszkodzić innym użytkownikom, za to przewidziana szczególna odpowiedzialność.
4
Uruchamianie wielu programów na komputerze po włączeniu można zorganizować o wiele łatwiejsze, niż poprzez pisanie skryptów startowych, tutaj wystarczy wejść w panel sterowania komputerem, a następnie przejdź do menu zaplanowanych zadań. Zaznacz komputera odpowiednią konfigurację systemu, po czym skonfiguruj pracę automatycznie uruchamianych programów. Często to wykorzystują, aby włączyć internetu i programów do pobierania plików, a także w innych przypadkach.
Należy zwrócić uwagę
Zwróć uwagę podczas pobierania skryptów, że wiele z nich uruchamiają szkodliwe treści i mogą powodować zakłócenia w pracy komputera.

Porada
Użyj menu „Zaplanowane zadania”.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.