Jak dodać drugi dysk twardy

Prędzej czy później miejsce w każdym, nawet bardzo pojemnościowy dysku twardym, kończy się. Można, oczywiście, usuń część plików lub nagrać je na płyty. Ale można po prostu zainstalować jeszcze jeden dysk twardy, co uwolni cię od konieczności usuwać pliki. Do tego jest dodatkowe miejsce na dysku nigdy nie zaszkodzi.

Jak dodać drugi dysk twardy

Trzeba

  • – dysk twardy;
  • – śrubokręt.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, którą należy określić interfejs dysku twardego. Teraz praktycznie wszystkie dyski twarde podłączane za pomocą interfejsu SATA. Dowiedz się, czy na twojej płycie głównej interfejs SATA, można z instrukcji do niej.
2
Wyłącz komputer i wszystkie podłączone do niego urządzenia od źródła zasilania. Zdejmij pokrywę jednostki systemowej, a następnie umieścić go na bok. Tak będzie łatwiej uzyskać dostęp do interfejsów płyty głównej. Następnie znajdź w niej interfejsy SATA. Zazwyczaj jest ich kilka. Aby ułatwić wyszukiwanie można skorzystać z systemu opłat, jeśli ją posiadasz.
3
Po tym jak SATA interfejs będzie znaleźć, podłącz jeden koniec SATA-kabel. Włóż dysk twardy do pustej kieszeni obudowy komputera. Następnie drugi koniec kabla podłącz z winchesterem.
4
Teraz dysk jest podłączony. Pozostało podłączyć zasilanie. Wśród przewodów zasilacza powinien być kabelek SATA. Nie należy mieszać, gdyż tylko ten kabelek będzie pasował do winchesterom. Podłącz go do urządzenia. Na tym proces instalacji dysku twardego zostanie zakończona.
5
Jeśli na twojej płycie głównej nie okazało SATA, lub macie dysk twardy ATA interfejs, procedura połączenia w tym przypadku nie różni się zbytnio. Podłącz płaski kabel ATA do płyty głównej, a drugi koniec linii – do dysku twardego. Pole tego podłączyć zasilanie. Jeśli u ciebie nie było wolnego portu ATA, to możesz skorzystać z ATA-pociągu, który pozwala na podłączenie do jednego interfejsu kilka ATA urządzeń. Takie strefy powinny iść w komplecie do płyty głównej. Czy można je kupić w sklepach komputerowych.
6
Po podłączeniu dysku twardego zamknij pokrywę jednostki systemowej. Podłącz do komputera wszystkie urządzenia. Włącz KOMPUTER, a system automatycznie zainstaluje wszystkie potrzebne sterowniki.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.