Jak dodać emotikony

Emotikony – to эмограммы (emocjonalne piktogramy), czyli ikony, передаюющие emocje. Biblioteka wbudowanych w czat lub forum emotikony zazwyczaj nie są tak zróżnicowane i czasami jest niewystarczająca dla najbardziej pełnego wyrażania uczuć, myśli i reakcji na jakieś zdarzenie. Jednak zawsze można wstawić własne emotikony.

Jak dodać emotikony

Trzeba

  • – komputer z dostępem do internetu,
  • – klawiatura,
  • – mysz.

Instrukcja

1
„Nigdy jeszcze w historii ludzkości i sztuki nie było żadnego stworzenia, które by, rozprzestrzenia się tak szeroko, przynosił tyle szczęścia, radości i zabawy. Nie było nic robić, tak po prostu, ale stał się zrozumiały dla wszystkich” – pisał o смайликах ich twórca – utalentowany amerykański artysta Harvey Bell.
2
Emotikony mogą składać się ze znaków interpunkcyjnych, liter i cyfr. Aby je wstawić do czatu, należy wpisać w wierszu wiadomości symbole w określonej kolejności. Na przykład, sekwencja „:)” oznacza uśmiech.
3
W wielu czatach i forach jest pasek z ulubionymi emotikony. Otwórz go, kliknij na wybrany obraz i jego objaśnienie automatycznie pojawić się w wierszu wiadomości.
4
Można skopiować obraz uśmieszku, jeśli go zaznaczyć i nacisnąć kombinację klawiszy Ctrl+C. Po czym otwórz czat lub forum i w dowolnym miejscu wiadomości włóż smile naciskając klawisze Ctrl+V.
5
Znajdując się w galerii emotikony odpowiednią эмограмму, kliknij na niego lewym przyciskiem myszy. Po czym przejdź do ВВСode, ma oto taki widok: [url=httр:/ adres obrazka /url]. Następnie kliknij prawym przyciskiem myszy, wybierz „Kopiuj”, przejdź do okna wiadomości na czacie lub na forum i wybierz „Wklej”.
6
W niektórych galeriach emotikony obok obrazu są widoczne oznaczenia UBB i Html. W tym przypadku trzeba skopiować kod UBB i wkleić go w okno wiadomości, jak pokazano powyżej.
Należy zwrócić uwagę
Kod należy skopiować w całości, w przeciwnym przypadku obraz emotikon w komunikacie pojawi się.

W czatach i forach dyskusyjnych czasami obowiązują ograniczenia w ilości znaków w jednej wiadomości.

Porada
Najczęściej używane emotikony wyglądają tak:
;- ) zabawa wink,
🙁 – żal,
:-I – niezależność (pozostaję przy swoim zdaniu),
:-> – dziecinna, zagrożenie,
:-< - совершенно грустный,
😡 – usta zamknięte.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.