Jak dać kotu дронтал

Podobnie jak ludzie, zwierzęta mogą cierpieć z powodu różnych chorób. Jedną z najczęstszych dolegliwości są robaki. Ich obecność nie zawsze jest zauważalne. Powodują wyczerpanie u kotów, spowalniają wzrost młodych zwierząt, psują jakość wełny. Odporność kotów słabnie, dając dostęp infekcje. Aby tego uniknąć, zaleca się regularnie odrobaczone. Jednym z najbardziej popularnych preparatów do tego jest „Дронтал”.

Jak dać kotu дронтал

Instrukcja

1
Niemiecka firma „Bajer” w swojej linii antigel ’ mintnyh środków opracowała specjalny „Дронтал” dla kotów. W jego skład wchodzą aktywne składniki празиквантель i пирантель-эмбонат, skuteczne do walki z okrągłymi i tasiemca. Jedna tabletka „Дронтал” obliczona na 4 kg masy zwierzęcia.
jak karmić kota tabletkami
2
Zważ swojego kota. Najłatwiej będzie to zrobić w następujący sposób: weź zwierzę na ręce i stań na wadze. Pamiętaj cyfrę, a następnie взвесьтесь bez kota. Odjąć drugi wynik od pierwszego, a dowiesz się wiele zwierząt. Zważyć kota w ten sposób o wiele łatwiej, niż próbować utrzymać ją na wadze.
dawać kotu tabletki
3
Nie należy podawać kotu tabletki na pusty żołądek – to jest silny impuls dla jelit. Dla udanej odrobaczania zupełnie nie ważne, będą tabletki zwierzęcia przed lub po posiłku.
jak dać kotek tabletkę
4
Oblicz wymagana ilość leku na podstawie masy zwierzęcia. „Дронтал” ma nieprzyjemny smak, dlatego nie należy miażdżyć tabletki z wodą. Weź kota na ręce (w razie potrzeby poproś któregoś z domowych pomóc), otwórz jej pysk i umieścić tabletkę na korzeń języka zwierzęcia. Запрокиньте jej pysk w górę i pogłaskał po gardle – to pomoże wywołać odruch połykania.
jak dać kotu lekarstwo
5
Размельчите tabletki i wymieszać z jakimś przysmakiem. Nadają się specjalne konserwy dla kotów, ponieważ mają silny zapach i smak. Jeśli mają ze sobą nic wspólnego tabletkę o zwykłej żywności, którą dać kotu codziennie, zwierzę może po prostu zrezygnować z jedzenia.
znaleźć kota dla kota
6
Odrobaczone należy przeprowadzać regularnie. Jeśli twój kot nie ma zwyczaju wymyślać sobie jedzenie na ulicy lub zbadać zawartość resztek, dwa-trzy razy w roku wystarczy. Jeśli planujesz dzianiny zwierzę, należy przeprowadzić odrobaczone za dziesięć dni przed tym.
Porada
Niektóre robaki, паразитирующие na koty mogą przenosić i człowiekowi. Dlatego warto przeprowadzać odrobaczone nie tylko kota, ale i członkom twojej rodziny.

logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.