Jak leczyć kotka od przeziębienia

U kotów jak i u ludzi, hipotermia może powodować przeziębienie. Szczególnie widoczne jest to choroba u kociąt. Kiedy pojawiły się pierwsze oznaki przeziębienia należy natychmiast rozpocząć leczenie, aby nie było powikłań.

Jak leczyć kotka od przeziębienia

Instrukcja

1
Twój kotek pojawił się kaszel, mały katar, a także zmniejszy apetyt, i zauważysz, że stał się mniej ruchliwy i zabawny. Oczy stały się слезиться i zamknęły się na trzecim wieku. Jak zwykle objawia się banalna grypa, która przy właściwym leczeniu szybko mija. Zanim jednak traktować młode zwierzę od przeziębienia, trzeba sprawdzić, czy te objawy są spowodowane żadnymi innymi, w szczególności z chorobami zakaźnymi. Jedną z takich chorób jest ринотрахеит – ostra wirusowa infekcja, która również często występuje u kotów. Objawy tej infekcji są podobne do przeziębienia. Leczenie wirusa ринотрахеита bardziej skomplikowane. W jego trakcie kota wyznaczyć specjalny tryb zasilania, dają antybiotyki, immunomodulatorów i leki przeciwwirusowe.
dla gojenia się rany oczy u kota
2
Jeśli złe samopoczucie twojego pupila naprawdę związane z przeziębieniem, to w pierwszej kolejności powinien zapewnić ciepło i spokój. Do tego owiń kota w małej wełny koc i położyć w to miejsce, gdzie mu nie grożą projektów. Katar u kota można leczyć specjalnymi kroplami, po konsultacji z lekarzem o tym, jaki ich rodzaj korzystać. Takie krople są sprzedawane w weterynaryjnych aptekach. Osłabienie, ospałość i zmęczenie zwierzęcia spowodowana osłabieniem odporności. Dlatego trzeba zapewnić kotka w tym okresie pełnego i zrównoważoną energią. Do zaoferowania pacjentom dziecku przepisywane gentamycyna i норсульфазол, a także wstrzykiwane dożylnie kwas askorbinowy. Przy wzroście temperatury zwierzę leczy się antybiotykami.
jak leczyć oczy
3
Ważną rolę w leczeniu małego kotka odgrywa terapia witaminą. To pozwala odzyskać siły swojego zwierzaka i zapobiec powikłaniom. Leczyć kotka można zarówno w szpitalu jak i w domu. Pamiętaj, że jeśli leczenie w domu choroba nie przechodzi w ciągu tygodnia, należy skorzystać z usług szpitalnych.Profilaktyka przeziębienia u kotek jest jego corocznego szczepienia, ochrony przed zimnem i ograniczeniu kontaktu z chorymi kotami. Jeśli masz w domu mieszka jeszcze jeden kot, заболевшая przeziębienia, należy unikać jego kontaktu ze zdrowymi zwierzętami. Pamiętaj, że koty bardzo łatwo może się przeziębić, więc w zimie nie zostawić okno otwarte i zabezpiecz swojego pupila przed przeciągami.
leczyć kota
Należy zwrócić uwagę
Koty mają tendencję do przechłodzenie, dlatego należy chronić zwierzę przed przeciągami.

Zacznij leczenie kotka, nawet jeśli objawy przeziębienia są niewielkie – w tym okresie organizm kotów nie jest w stanie sam walczyć z chorobą.

Leczenie przeziębienia kotek musi być kompleksowe i obejmować przyjmowanie witamin.

Jeśli podejrzewasz infekcję wirusową nie próbuj leczyć kotka w domu.

Porada
Co roku sprawdzać stan zdrowia kota u weterynarza i należy wykonywać szczepienia.

logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.