Jak czytać e-książki

Pod elektronicznych książek zazwyczaj rozumieją różne typy plików, które zawierają elektronicznych wersji dzieł, wcześniej wydanych w formie papierowej. E-książki można czytać na ekranie komputera, telefonu komórkowego, PDA lub specjalnego urządzenia, które nazywa się „e-book” lub „czytnik”.

Jak czytać e-książki

Instrukcja

1
Pobierz w internecie kilka plików z elektronicznymi książkami. Można to zrobić w darmowych sieciowych bibliotekach lub kupić elektroniczne publikacje w specjalistycznych sklepach internetowych. Zwróć uwagę na format pobieranych plików. Najbardziej popularne są formaty fb2, ePub, doc, txt i pdf. Książki w innych formatach wymagają dla przeczytaniu specjalne urządzenia, takie jak e-czytniki Amazon Kindle pracują głównie z formatami Kindle i Mobi.
2
Pobrać i zainstalować na swój komputer, PDA lub telefon komórkowy program-czytnik. Największą popularnością wśród takich programów komputerowych korzystają Ice Book Reader, Cool Reader i Tom Reader. Wybór czytników do PDA i smartfonów, jak zwykle, zależy od typu i marki urządzenia. Format pdfлучше tylko czytać w programie Adobe Reader na komputerach. Format ten jest również z powodzeniem obsługują kilka e-czytniki, ale na telefony komórkowe i PDA go otwierać nie jest zalecane, ponieważ przeglądania dużych stron takich książek jest dość trudne na małych ekranach tych urządzeń.
3
Przygotuj się do czytania plików z książkami. Zazwyczaj te pliki są pobierane w archiwach. Większość programów-czytników z powodzeniem pracują z заархивированными plikami, ale pożądane jest, aby wyciągnąć książki z archiwum. Należy to zrobić po to, aby można było poruszać się po tytułów książek, a nie według numerów przypisaną do archiwów podczas pobierania w sieci bibliotece. Jeśli nazwa pliku z książką nie pasuje do ciebie, możesz go zmienić. Korzystaj z łacińskimi czcionkami, bo wiele programów do czytania książek nie obsługuje czcionki cyrylica.
4
Przenieś swoje e-książki z dysku twardego komputera na czytnik. Do tego celu najlepiej skorzystać z kabla USB. Po zakończeniu ładowania odłącz urządzenie od komputera, otwórz odpowiednim programem plik z e-książką i zapraszamy do lektury.
logo
Kategoria:
Literatura

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.