Jak blokować ruch

Często w celu zapewnienia bezpieczeństwa komputera i danych na nim jest używany blokowanie ruchu sieciowego. Ruch jest przepływ informacji, który przechodzi przez twój sprzęt sieciowy.

Jak blokować ruch

Trzeba

  • – program firewall;
  • – połączenie z internetem.

Instrukcja

1
Do blokady ruchu internetowego należy stosować specjalny program-firewall. Takich programów jest dużo, jednak znalezienie odpowiedniej jest dość trudne. Jest to związane z polityką bezpieczeństwa, przewidzianą przez twórców, problem w zasadzie jest na tyle twardym podejściu do ustawienia dotycząca darmowych programów, również często w nich nie jest dostępny język polski.
2
Jeśli masz możliwość, kup płatnego oprogramowania do komputera, ponieważ jest to najbardziej proste w użyciu i pozwala na bardziej precyzyjną kontrolę. Możesz użyć programu Sygate Personal Firewall Outpost Firewall FREE, i tak dalej. Najlepiej jest najpierw zapoznać się z opiniami innych użytkowników w zakresie ich stosowania.
3
Wybierając program do blokowania ruchu, pobrać ją z oficjalnej strony autora. Jeśli chcesz, zapłać jej zastosowania, po czym zainstaluj ją na swoim komputerze, po czym obowiązkowo uruchomić go ponownie, aby zastosować ustawienia, przed tym zapisać wszystkie dane na komputerze, a następnie zamknij programy korzystające z internetu.
4
Po ponownym uruchomieniu komputera, wykonaj wstępną konfigurację programu. Znajdź w niej element, który jest odpowiedzialny za blokowanie ruchu. Można ustawić również ograniczenia w zależności od używanego programu. Blokuj przychodzące, wychodzące lub całkowity strumień informacji płynący przez twoje urządzenia sieciowe, a następnie zastosuj zmiany.
5
Jeśli chcesz zablokować ruch do określonych programów, wprowadź to w ustawieniach zabezpieczeń zapory, aby uniemożliwić aplikacjom dostęp do przepływu informacji. Następnie dodaj terminach do działania programu do listy wyjątków i zapisz zmiany.
Porada
Użyj płatne фаерволы.

logo
Kategoria:
Bezpieczeństwo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.