Dlaczego żółknie orchidea

Storczyki są dość kapryśne i wymagające w pielęgnacji. Niedoświadczonych ogrodników czyha wiele trudności w uprawie tych roślin. Często zorientować się w przyczynach dolegliwości rośliny bywa wystarczająco trudne.

Dlaczego żółknie orchidea
Dość często lęk powoduje żółknięcie liści lub łodygi. Prawdopodobnie dzieje się tak z przyczyn naturalnych – starzenie się. Po tym zaczynają żółkną tylko dolne liście. Również zmieniać kolor zaczyna konara po okresie kwitnienia. W takim przypadku liści po wysuszeniu jest bardzo starannie usuwane, tak jak pod nimi mogą ukrywać się „uśpione” nerki, można je łatwo uszkodzić. Po tym jak liść całkowicie wyschnie, to będzie łatwo oddziela się od rośliny. Żółty i zaschnięty konara obcięty nożyczkami lub ostrym nożem.

Żółkną storczyki mogą i od zmiany miejsca „zamieszkania”. Są one bardzo wymagające jasności, temperatury i влажностному trybu. Zmiana któregokolwiek z tych elementów opieki może tymczasowo prowadzić do choroby roślin. Aby mu pomóc zaaklimatyzować, należy starać się stworzyć jak najbardziej korzystne warunki. Dla każdego gatunku orchidei oni swoje. Przy dobrej pielęgnacji roślin szybko zwróci swoje piękno.

Dość częstą przyczyną żółknięcia roślin jest nieprawidłowy podlewanie. Przy czym najczęściej rośliny podlewać nadmiernie. W takim przypadku korzenie mogą zacząć gnić, a sama roślina żółkną. Aby nie zginęło, powinny być wysuszone korzenie w ciągu pewnego czasu i wybrać jeden substrat, który również może загнить. Недолив storczyków występuje znacznie rzadziej, ponieważ są one łatwo może obejść się bez wilgoci przez długi czas.

Bardzo ważne jest, aby nie podawać z nadmierną prędkością storczyki. Nawożenie płynnymi nawozami należy przeprowadzać nie częściej niż raz w tygodniu w okresie kwitnienia. Teraz produkują nawozy specjalnie dla storczyków. Należy je dodać do wody podczas podlewania.

Storczyki są bardzo wymagające oświetlenia. Oni nie tolerują bezpośredniego słońca, ale brak oświetlenia najbardziej szkodliwe sposób odbija się na ich wyglądzie. Zobacz, jaki arkusz zaczął żółkną. Jeśli jest to odległość od okna, to sprawa jest naprawdę w małej ilości światła słonecznego. Przy uprawie storczyków na północnej stronie należy zadbać o podświetleniu, a na południowej o tzw. crossfadingu. Zwróć przy tym uwagę, aby nie było przeciągów. Chociaż storczyki lubią świeże powietrze, zimny wiatr negatywnie wpływa na ich samopoczucie.

Na oknie orchidei czyha jeszcze jeden wróg. To gorące powietrze z grzejników. Oprócz tego, że jest иссушает korzenie, to jeszcze i znacznie zmniejsza wilgotność powietrza wokół rośliny. Walczyć z tym można zorganizować obok zbiornika z wodą lub korzystając z nawilżaczem powietrza.

logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.