Jak zwiększyć rozmiar pamięci ram

Jednym z najważniejszych elementów komputera, który wpływa na jego wydajność, jest pamięć. Zwiększenie ilości pamięci RAM, w większości przypadków, pozwala zwiększyć szybkość pracy KOMPUTERA.

Jak zwiększyć rozmiar pamięci ram

Trzeba

  • – Śrubokręt krzyżakowy;
  • – Everest.

Instrukcja

1
Moduły pamięci ram są podzielone na cztery główne rodzaje: DIMM (przestarzały format), DDR1, 2 i 3. Na początek dowiedz się, jaki typ pamięci jest używany w komputerze. W tym celu należy zainstalować program Everest. Uruchom pobieranie narzędzia można z oficjalnej strony twórców http://www.lavalys.com.
2
Zainstaluj program. Uruchom go i poczekaj chwilę, aż narzędzie wykona zbieranie informacji o systemie i podłączonym sprzęcie. W lewej kolumnie menu głównego znajdź zakładkę „płyta” i rozwiń ją. Przejdź do SPD.
3
W rubryce „Opis urządzenia” zostaną wyświetlone nazwy podłączonych modułów pamięci ram. Wybierz jedną z nich i sprawdź dane w polu „Typ pamięci”. Poznaj cechy, które były widoczne w menu „Czasy pamięci”. Lepiej zobaczyć wyniki wszystkich zainstalowanych kart pamięci RAM.
4
Kup nowe moduły pamięci ram. Wybierz listwy tego typu, który jest obsługiwany przez płyty systemowej komputera. Częstotliwość pracy modułów nie powinna być niższa od częstotliwości zainstalowanych elementów. Spowoduje to zmniejszenie wydajności podłączonych w danej chwili głównych. Kupować moduły, które znacznie lepiej ustawionych, także nie ma sensu.
5
Odłącz jednostkę systemową komputera od sieci prądu przemiennego. Otwórz obudowę bloku. Zainstaluj nowe moduły pamięci w specjalnych gniazdach. W tym przypadku, jeśli zakupiłeś parzysta liczba nowych listew, podłącz je do tych portów, które działają w trybie dual. Ta metoda pozwala nieco zwiększyć całkowitą wydajność listew ram.
6
Jeśli przy pierwszym włączeniu komputera pojawił się błąd BSoD, wyjmij absolutnie wszystkie moduły pamięci RAM. Podłączaj je po kolei. Pozwala to systemowi określić nowe listwy.
logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *