Jak zwiększyć pracę dysku twardego

Szybkość pracy komputera zależy głównie od procesora i pamięci ram. Dlatego w pierwszej kolejności przy przyspieszaniu PC właśnie na tych komponentów i skupić uwagę. A przecież mało kto myśli o dysku twardym, charakterystyka którego nie wyczerpuje się tylko pojemnością. Winchester ma jeszcze i szybkich wskaźników, które można powiększyć.

Jak zwiększyć pracę dysku twardego

Trzeba

  • – Komputer pc z SYSTEMEM Windows.

Instrukcja

1
Właściwie na dzień dzisiejszy dysk twardy jest najbardziej zawodnym elementem komputera. Szczególnie dotyczy to dysków twardych formatu HDD. Znacznie szybszy dysk twardy SSD formatu, ale w związku z dość wysoką ceną jeszcze nie jest tak popularne.
2
Jeden z najbardziej dostępnych sposobów, aby zwiększyć szybkość pracy dysku twardego – to wybrać tryb jego pracy w systemie BIOS. Ten sposób nadaje się tylko w przypadku, jeśli masz dysk Sata, który jest najbardziej powszechne. Włącz komputer. W momencie uruchomienia na pierwszym ekranie, naciśnij klawisz DEL. Klawisz ten stosuje się do wejścia w BIOS. Czasami zamiast DEL może być i inna. Więcej informacji na ten temat można zobaczyć w instrukcji do twojej płyty głównej lub na stronie producenta płyty głównej.
3
W BIOS-menu znajdź sekcję o nazwie MAIN. W nim znajdź i wybierz opcję Configure SATA. Następnie naciśnij klawisz Enter. Teraz trzeba wybrać tryb pracy dysku twardego. Opcją domyślną jest Standard ID. W tym trybie odbywa się emulacja pracy IDE. Ten interfejs jest dość stary i, odpowiednio, powolny. Należy wybrać tryb pracy AHCI. Po tym wyjdź z BIOS-u, koniecznie zachowując ustawienia. Komputer uruchomi się ponownie i szybkość pracy winchester wzrośnie.
4
Jeśli po ponownym uruchomieniu komputer się nie uruchamia, a mianowicie zawiesza się podczas końcowej fazie uruchamiania systemu operacyjnego, to znaczy, że do pracy dysku w trybie AHCI, musisz ponownie zainstalować system operacyjny. Jeśli nie masz ochoty tego robić, to po prostu przywrócić tryb pracy Standard ID. Chociaż zaleca się jednak ponownie zainstalować SYSTEM. To zajmie trochę czasu, ale szybkość pracy dysku twardego będzie wyższy.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.