Jak zwiększyć pojemność płuc

Pojemność płuc ma ogromne znaczenie dla sportowców i wokalistów. I pewnego dnia przychodzi moment, kiedy zawodnik nie brakuje oddechu na trudnym ćwiczeniu, a вокалисту brakuje powietrza w klatce piersiowej, aby ciągnąć długą nutę.

Jak zwiększyć pojemność płuc

Instrukcja

1
Objętość płuc, można za pomocą kompleksu ćwiczeń z obciążeniem na płuca i klatki piersiowej.
Przede wszystkim, zrób codziennie rano pobiegać na 4 kilometry lekkim biegiem. Kluczowe znaczenie ma czas ćwiczenia, idealnie powinno wynosić 20 minut. Należy przy tym zwrócić uwagę na prawidłowe oddychanie – wdech odbywa się wyłącznie przez nos, a wydech albo ustami lub nosem.
2
Po biegu należy przeprowadzić cykl przysiadów z obciążeniem na barkach. Ćwiczenia wykonywane są w kilku podejść ze stopniowym wzrostem ilości przysiadów.
3
W ciągu dnia można użyć pompki z możliwie szerokim rozstawem rąk. Ilość pompek i czas ćwiczenia są ograniczone tylko twoją formą fizyczną.
4
Użyj jeszcze i taki rodzaj obciążenia lekkie, jak nadmuchiwanie balonów – to daje dodatkowe obciążenie na mięśnie płuc i przyczynia się do ich rozwoju. Ilość i czas nawiewaniem kulek jest dobierana indywidualnie, w przypadku wystąpienia zawrotów głowy ćwiczenie natychmiast ustaje.
5
Przesuń pełny kurs gimnastyki oddechowej – w Стрельниковой lub tradycyjny. W sieci Internet istnieje tak opis gimnastyki oddechowej joginów, ale jej skuteczność i bezpieczeństwo w tej chwili nie sprawdzona, i zastosować ją można tylko na własne ryzyko.
6
Tak samo zwiększyć pojemność płuc można, jeśli regularnie ćwiczyć, jazda na rowerze lub pływanie (najlepiej – podwodny). W celu zwiększenia motywacji uprawiania sportu, zaleca się narysować wykres i śledzić na nim wzrost objętości płuc i obwodzie klatki piersiowej – pozytywna dynamika daje dodatkowy bodziec.
7
Pierwsze efekty będą widoczne w ciągu 3-4 tygodni od rozpoczęcia zajęć. Po osiągnięciu pożądanych rezultatów nie wrzucaj ćwiczenia, a jedynie zmniejszyć obciążenie – to pozwoli zachować uzyskane wyniki.
logo
Kategoria:
Więcej

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.