Jak zrobić zastrzyk szczur

Otrzymywać zastrzyk z lekarstwem cechą nie tylko człowieka. Zwierzęta dość często przepisują preparaty lecznicze w chujami. I jeśli zaaplikować lekarstwo psu czy kotu im wystarczy, to właściciele małych zwierząt, w szczególności szczury dostają się w trudnej sytuacji.

Jak zrobić zastrzyk szczur

Instrukcja

1
Postaraj się znaleźć sobie asystenta, aby umieścić zastrzyk szczur. Przecież zwierzę na tyle małe i юркое, więc aby dostać się poprawnie w mięsień w pojedynkę może okazać się problematyczne. Idealnie twój asystent powinien zabrać szczura w ręce głowami do siebie i ogonem do ciebie. Zgodnie z zasadami ogon powinien znajdować się w kierunku tego człowieka, który stawia zastrzyk.
jak zrobić, wewnątrz mięśni zastrzyki psa
2
Najlepiej przykryć szczurze oczy ręką, wtedy będzie mniej nerwowy i drgać. Zwierzę należy umieścić na stabilnej powierzchni – najważniejsze, nigdy nie rób zastrzyk na wadze. Внутримышечный zastrzyk robi się szczur, jak to zwykle w główkę. Podskórnej tkanki zazwyczaj umieścić w холку.
jak zrobić внутримышечный zastrzyk kota
3
Przygotuj powierzchnię skóry do zabiegu – wytrzeć lub alkoholu szmatką lub wacikiem nasączonym w alkoholu. Wyciągnąć łapę szczury i umieszczać zastrzyk w najdłuższą część uda. Strzykawki wprowadzić w kierunku pod włos, ale nie dać się ponieść: igła nie powinna wchodzić zbyt głęboko. Jeszcze jedna zasada podawania leków – rób to powoli, bo w razie gwałtownego podawania leku u zwierząt może pojawić się silny ból.
jak zrobić zastrzyk kot
4
Pod холку zastrzyk umieszcza się w ten sam sposób, co i внутримышечный. Pociągnij skórę na kłębie i delikatnie wbij igłę. Nie zapomnij o powolne wprowadzenie leku. Jeśli w miejscu wstrzyknięcia leku pojawi się uszczelnienie, nie bójcie się. Trochę masować to miejsce, i uszczelnienie rozwiąże samodzielnie.
w jakie miejsce сбаке postawić zastrzyk
5
Należy zwrócić szczególną uwagę wyboru strzykawki. W związku z tym, że szczur zwierzę małej wielkości, to liczba выписываемого jej leku równa się dziesiąty udziałów miligrama. W związku z tym, strzykawki również powinny być małe. Zazwyczaj do zastrzyków tego typu wybierają tak zwane strzykawki insulinowe. Są cienkie w obudowie i w igle. A to znaczy, że skóra zwierzęcia będzie mniej szoku.
jak wybrać kociaka
6
Nie zapomnij kupić z wyprzedzeniem wystarczającą ilość strzykawek. Związane jest to z tym, że szczury zwykle przepisywany dwukrotne lub trzykrotne wprowadzenie leku na dobę. Jednak niektórzy weterynarze twierdzą, że można używać tego samego strzykawki. Ale tylko w tym przypadku, jeśli zastrzyk robisz jednym preparatem i jednego szczura.
logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.