Jak leczyć reakcje alergiczne u шарпеев

Do alergii skłonni nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Psy rasy „shar pei” – nie jest wyjątkiem. Czasami organizm zwierzaka staje się wrażliwy na to, czy inaczej substancja: produkty spożywcze, chemia i sprzęt kosmetyki, leki, owady i pasożyty, sierść lub włosy. Przy pierwszych objawach alergii w postaci chemicznej выпадений wełny, zamoczenia pach, nieprzyjemnego zapachu z ust i swędzenia, natychmiast pokazać zwierzę lekarzowi i przystąpić do leczenia.

Jak leczyć reakcje alergiczne u шарпеев

Trzeba

  • – leki przeciwhistaminowe;
  • – zastrzyki „Suprastin”;
  • – węgiel aktywowany;
  • – ryż i jagnięcina;
  • – krem „Ratownik” lub maść „Фторокорт”;
  • – maść „Цамакс”.

Instrukcja

1
Pierwszą rzeczą, przyprowadź psa w klinice weterynaryjnej, gdzie lekarz dokładnie zbada zwierzę i w razie potrzeby zleci odpowiednie badania. W zasadzie diagnoza jest na miejscu, na podstawie bezpośrednich objawów wskazujących na alergię. Czasami lekarze weterynarii idą najprostszą drogą – zastrzyk „Deksametazonu”, który stanowi hormonalne urządzenie i nie leczy alergię, a tylko na jakiś czas ją maskuje. Zrezygnuj z tego wtrysku.
jaki kolor język szczenięta shar pei
2
Aby wyeliminować swędzenie, który już przekroczył zwierzę, należy stosować leki przeciwhistaminowe, takie jak „Эриус”, „Tavegil” lub „Suprastin”. Szczeniaka wystarczy dawać po pół tabletki dwa razy dziennie przez trzy dni. Jeśli alergia pojawiła się nagle, i pies przy tym opuchnięta kufa, заплыли oczy, natychmiast zrób zastrzyk „Suprastin”.
jak wychować szczeniaka shar pei
3
Aby wyświetlić alergeny z organizmu zwierzęcia, trzeba wiele czasu i długotrwałe leczenie. W celu przyspieszenia ich wydalanie niech шарпею węgiel, po trzy tabletki dwa razy dziennie (przy czym różnica między odbiorem węgla i leków przeciwhistaminowych powinna wynosić dwie-trzy godziny).
Co zrobić, jeśli u szczeniaka alergię
4
Dieta jest najbardziej podstawowym czynnikiem w leczeniu alergii. Powinna ona składać się wyłącznie z jagnięciny i ryżu, które są produktami hipoalergicznymi. Wyeliminuj wszystkie mineralne nawożenie i kompleksy witamin. Wodę niech się wyłącznie oczyszczoną (destylowanej lub, co najmniej, przegotowaną). W żadnym wypadku nie podawaj psu kawałki ze stołu i uprzedź domowników, tak jak wszystkie wysiłki mogą wysiąść na nie.
jakie brać leki, gdy grzybica u psów
5
Dosłownie na piąty dzień można zauważyć znaczną poprawę: swędzenie minie, plamy zaczną znikać. Jeśli u twojego pupila na skórze były egzemy i drapanie, przetwarza je maścią „Целестодерм”, „Фторокорт” lub kremem „Ratownik”. Dla rozległych ran użyj proszku „Цамакс”. Przy tym обстригите wełna na krawędziach egzemy. Stopniowo zacznij wprowadzać inne pokarmy i obserwować reakcję zwierzęcia.
choroby grzybicze u psów
logo
Kategoria:
Leczenie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.