Jak zrobić sektor rozruchowy

Sektor rozruchowy to określony obszar na dysku twardym lub innym nośniku danych, służące do wstępnego określenia urządzenia. Właśnie z tego sektora odbywa się pierwotna ładowanie systemu operacyjnego lub jakiś specjalny program.

Jak zrobić sektor rozruchowy

Instrukcja

1
Do uruchomienia dysku USB do wejścia w system operacyjny, należy wykonać pewnych manipulacji. Zanim nagrać na urządzenie programy, należy utworzyć sektor rozruchowy. Można to zrobić za pomocą dodatkowych narzędzi lub konsoli poleceń. Najpierw spróbuj drugi wariant.
2
Otwórz menu „Uruchom”. Aby to zrobić, naciśnij klawisze Win (Start) i R. Wypełnij wyświetlonym polu polecenia cmd i naciśnij klawisze Ctrl, Shift i Enter. To połączenie pozwala uruchomić wiersz polecenia z uprawnieniami administratora.
3
Przystąpić do wyboru urządzenia do tworzenia sektora rozruchowego. Wprowadź kolejno polecenia diskpart i list disk, dzieląc je, naciskając klawisz Enter. Sprawdź nazwę i numer przypisany systemem operacyjnym w twoim pendrivie. Wybierz urządzenie, wpisując polecenie Select Disk N, gdzie N – numer dysku.
4
Teraz kolejno wpisać kilka poleceń, za każdym razem naciskając klawisz Enter:Cleаn; Сreаtе Partitiоn Primary;Sеlect Pаrtition 1;Activе;Fоrmаt FS=NTFS;Аѕѕідп;Exit.
5
Teraz wystarczy skopiować na dysk USB żądaną programy lub narzędzia. Pamiętaj o tym, że nie wszystkie programy są w stanie działać w trybie MS-DOS. Do pracy z komputerem bez użycia systemu operacyjnego Windows zaleca się użyć specjalne narzędzia.
6
Jeśli chcesz stworzyć instalacyjny pendrive z systemem Windows Seven i Vista, to włóż do napędu dysk i ponownie uruchom konsolę. Otwórz zawartość płyty DVD-rom, wpisując polecenie E:, gdzie E – litera napędu.
7
Teraz wpisz boot cd, aby przejść do odpowiedniego folderu. Wpisz polecenie bootsect.exe /nt60 G, gdzie G to litera pendrive, a następnie naciśnij klawisz Enter. Poczekać na zakończenie zapisu plików startowych na USB.
Porada
Do automatycznego tworzenia sektora rozruchowego można stosować specjalne narzędzia, na przykład, BootIce.

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *