Jak zrobić kopię dysku systemowego

Kopie partycji systemowej dysku twardego tworzą do przeniesienia systemu na inny dysk lub do szybkiego przywracania parametrów pracy systemu Windows. Do realizacji tego procesu istnieją dwie główne metody.

Jak zrobić kopię dysku systemowego

Trzeba

  • Partition Manager.

Instrukcja

1
Jeśli chcesz przenieść system na inny dysk twardy, należy użyć programu Partition Manager. Podłącz drugi dysk do komputera i zainstalować ten program.
2
Uruchom ponownie komputer i uruchom Partition Manager. Do tworzenia kopii partycji wymaga nieprzydzielone miejsce na dysku na drugim dysku. Spójrz rozmiar systemowego dysku lokalnego.
3
Usuń jeden lub kilka partycji z drugiego dysku. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę żądanego dysku lokalnego i wybierz opcję „Usuń”. Pamiętaj o tym, że wszystkie dane z tych partycji zostaną utracone. Zadbaj wcześniej o zachowaniu ważnych plików.
4
Po otwarciu głównego menu programu Partition Manager, przejdź na kartę „Kreatora”. Wybierz opcję „Kopiuj partycję”. Poczekaj, aż program sprawdzi dostępność danego obszaru do przechowywania kopii. Kliknij przycisk „Dalej”.
5
Przejdź do partycji systemowej dysku twardego i ponownie naciśnij przycisk „Dalej”. W nowym oknie wprowadź nieprzydzielone miejsce, w którym zostanie zapisana kopia dysku lokalnego C. Określ rozmiar nowego woluminu. Jeśli pominąć ten krok, to rozmiar nowego dysku będzie równa wielkości skopiowania partycji.
6
Kliknij przycisk „Dalej”, a następnie zamknij okno menu ustawień. Zamknij wszystkie programy innych firm, a następnie kliknij przycisk „Zastosuj korekt”. Po chwili pojawi się okno z komunikatem o tym, że działanie programu będzie kontynuowana po ponownym uruchomieniu komputera.
7
Kliknij przycisk „uruchom Ponownie teraz” i poczekaj na wykonanie określonej operacji. Po pewnym czasie program Partition Manager będzie uruchomiona w środowisku DOS. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych zabiegów komputer zostanie ponownie uruchomiony ponownie.
8
Otwórz menu „Mój komputer” i upewnij się, że na drugim dysku twardym pojawiła się kopia partycji systemowej pierwszego winchester.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.