Jak zrobic rysunki na oknie

Narysować wzory na oknach można samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Kolorowe witraże i proste ozdoby wymagają różnych technik i materiałów, ale i w tym, i w drugim przypadku wynik zachwyci ciebie i twoich gości.

Jak zrobic rysunki na oknie

Trzeba

  • – szablony;
  • – farba akrylowa na szkle;
  • – szczotki.

Instrukcja

1
Przed zastosowaniem wzoru starannie oczyścić szyby. Malować okna, najlepiej za pomocą szablonów. Pozwolą one uniknąć smug farby, a rysunki uzyskuje się dokładne i symetryczne. Specjalne szablony są jednostronne i dwustronne. Skorzystaj z jednostronnym, jeśli chcesz nałożyć obraz na szyby od wewnątrz. Dwustronne szablony powinny w pełni pokrywać się z zewnętrznej i wewnętrznej strony. Zwykle na takich трафаретах znaczniki są dostępne, aby nie było przesunięcia obrazu.
2
Szablony można przykleić do okna аэрозольным klejem lub wodą. Klej mocno trzyma wzornik na oknie, ale pozostawia na szybie ślady, które trzeba obierać. Zmyć klej w sprayu można benzyną do zapalniczek Зиппо lub white-спиритом. Farba akrylowa, z której można zrobić rysunek, przy tym nie zmyje. Woda dostępna kleju i nie pozostawia smug na oknie, ale szablon może nie powieść się w nieodpowiednim momencie. Zamocować szablon na szkle, chustką lub ręcznikiem gładkie szablon, aby usunąć pęcherzyki i fałdy.
3
Podczas rysowania na szkle rób stopniowe przejście od jasnego koloru do ciemnego. Nie zbieraj na pędzel zbyt dużo farby, w przeciwnym razie mogą pojawić się plamy i smugi. Akrylowa farba bardzo szybko wysycha, dlatego należy myć częściej pędzel. Zastyga akryl bardzo trudno zmyć, i pędzelek będzie nadawać się do dalszej pracy.
4
Kiedy rysunki są gotowe, zdejmij szablonów. Okno można myć zwykłymi środkami, akrylową farbę nie смоют. Malować szkło można nie tylko z akrylu. Piękne złote obrazy uzyskiwane za pomocą tlenku złota. Jeśli chcesz, aby okno matowym, traktować go kwasu fluorowodorowego. Ten sam kwas zrobi czyste szkło genialny. Rysunek po trawieniu jest zapisywany.
logo
Article Categories:
Projekt mieszkania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *