Jak zrobić ramkę w ворде dla tekstu

Do nadania dokumentu tożsamości lub zaznaczenia jakiejkolwiek jego części, wyjść nagłówków i tak dalej używany dodawanie ramek. Można to zrobić za pomocą specjalnych edytorów tekstu.

Jak zrobić ramkę w ворде dla tekstu

Trzeba

  • – MS Office Word.

Instrukcja

1
Pobierz i zainstaluj na komputerze oprogramowanie Microsoft Office Word lub jego odpowiednik Open Office, jeśli nie zostało to zrobione wcześniej. Zasada działania będzie około jeden i ten sam, różnica polega na tym, że z czasem program developer Microsoft wymaga aktywacji i wprowadzania klucza licencyjnego.
2
Otwórz w zainstalowanym edytorze tekstu dokument, do którego chcesz dodać ramkę. Jeśli jeszcze nie powstał, wpisz jej treść w programie, zapisz, zrób kopię, sformatuj według własnego uznania, dopiero potem przejdź do dodawania ramki. Można to zrobić w menu formatowania w starszych wersjach programu Microsoft Office Word i, jeśli masz program 2007 roku i wyżej, wtedy zlokalizować dany punkt przez najnowszą kartę programu.
3
Wybierz punkt menu „Obramowanie i cieniowanie”. Określ rodzaj ramki według własnego uznania. W polu o nazwie „Zastosuj do…”, wybierz rozmiar ramy w stosunku do dokumentu, jego części lub strony. Określ pozostałe ustawienia, a następnie zastosować je.
4
Jeśli chcesz edytować lub usunąć ramkę z tekstu, w tym samym menu na karcie ustawienia typu, wybierz opcję „Nie” lub zmień ustawienia według własnego uznania. W przypadkach, gdy trzeba dodać niezwykłą ramkę, szablonu, który nie jest używany w standardowym zestawie narzędzi MS Office Word, użyj zestawu makr, które są pobierane ze specjalnych stron internetowych w internecie.
5
W przypadkach, gdy nie można zmienić ramkę dokumentu lub strony (każdego edytowanego elementu), upewnij się, że została ona założona przy pomocy odpowiedniej pozycji menu. W przypadku problemów z usunięciem lub edycją ramy dokumentu, należy użyć funkcji wyświetlania, drukowania znaków i struktury pliku tekstowego. Staraj się przed edycją dokumentu zawsze twórz kopię i z nią pracować.
Porada
Dodaj ramkę tylko po wpisaniu tekstu.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.