Jak zrobić plan katastralny

Plan katastralny – to oficjalny dokument, który pozwala potwierdzić swoje prawa do nieruchomości. On daje prawo zarządzać nimi: sprzedawać, wynajmować перепланировывать, kupować. Ponieważ każda jednostka nieruchomości składa się na katastralny rachunkowości i wpisana w Jeden rejestr katastralny.

Jak zrobić plan katastralny

Instrukcja

1
Napisz podanie o inscenizacji należącej do ciebie nieruchomości na katastralny ewidencji i zapewnij podpis u notariusza. Zapłać w banku państwową opłatę za przeprowadzenie tej operacji i dołączyć paragon do pakietu dokumentów. Również konieczna oryginał świadectwa na prawo własności i межевой plan.
2
Jeśli межевого planu nie ma, skontaktuj się z objętej геодезическую firmę. Геодезистам trzeba przedstawić notarialnie potwierdzonych kopii świadectwa własności, umowa kupna-sprzedaży lub дарственную na nieruchomości. Jeśli plan jest sporządzany jest na daczy, to trzeba выкопировка z planu ogrodu społeczeństwa. Ona musi być poświadczone pieczęcią i podpisem prezesa i księgowego stowarzyszenia ogrodnictwo. I do tego wszystkiego należy dodać paszport techniczny biura technicznego inventory (WIT). Po pewnym czasie geodeci przyjadą na teren z niezbędnym sprzętem pomiarowym i wyniesie межевой plan. Ta procedura wymaga również wstępnej płatności w wysokości kilku tysięcy złotych, w zależności od typu i wielkości nieruchomości.
3
Napisz podanie o inscenizacji na katastralny ewidencji w Federalnej służby państwowej rejestracji, katastru i kartografii. Dołączyć do niego межевой plan. Oświadczenie to można złożyć przez internet i obróciwszy się na oficjalnej stronie http://rosreestr.ru/. W każdym regionie Federacji Rosyjskiej w tej organizacji ma swój podstrona, na przykład, w Nowosybirsku to http://www.to54.rosreestr.ru/. Stronę swojego regionu znajdź obróciwszy się na lokalną stronę internetową, wpisując w linku poniżej swój region lub wpisując odpowiednie zapytanie w wyszukiwarce. W wyniku rozpatrzenia dokumentów otrzymasz katastralny numer działki a po chwili na ręce otrzyma trzy egzemplarze katastralny planu.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.