Jak zrobić piątkowy modlitwe

Piątkowy modlitwe – to zbiorowa послеполуденная plac katedralny modlitwa muzułmanów, odbywająca się w piątki. Jest ona obowiązkowa dla wszystkich mężczyzn. Kobiety, dzieci i słabych ludzie nie są zobowiązani do jej odwiedzenia. Niedziela jest świętym dniem tygodnia, wakacje dla muzułmanów.

Jak zrobić piątkowy modlitwe

Instrukcja

1
Przygotuj się do piątku z предзакатного modlić się w czwartek. W nocy najlepiej błogosławić Proroka nie mniej niż 300 razy. W czwartek i piątek przestrzegać postu. Раздавайте dobrowolne datki, staraj się zachwycić bliskich, odwiedzić krewnych, zwłaszcza rodziców, odwiedź chorych, pójść na groby bliskich, przygotować dla gości i krewnych smaczne jedzenie.
2
O świcie w piątek zajmie się higieną osobistą – udaj się w pełną rytualną kąpiel, odjąć włosy i paznokcie, надушитесь kadzidła i załóż czystą moje ubrania. Jeśli istnieje możliwość, idź na spotkanie i posłuchać naukowców, teologów.
3
Na пятничную modlitwę udać się wcześniej. Zgodnie z hadis, temu, kto przyjdzie wcześnie, stosowany znacznie większa nagroda. Postaraj się zająć miejsce w czołówce. Piątkowy wspólne modlitwy przyczynia się do jedności i zjednoczenia muzułmanów, wzmocnienia więzi braterstwa. Służy on także odkupienie grzechów muzułmanina, popełnione przez nich w ciągu tygodnia.
4
Staraj się nie перешагивать przez innych ludzi, kiedy odbywać się będzie w przednie szeregi. Niepożądane rozmawiać, jeść i pić w meczecie. Podczas piątkowego salat muzułmanów jest zabronione zajmować się handlem i innych sprawą do zakończenia modlitwy.
5
Forma popełnienia piątkowej modlitwy:- popełnienie четырехракаатного суннат-salat;- słuchanie kazania i świadomość czynów i działań, przynoszących korzyść na tym i tamtym świecie;- wykonanie dwóch ракаатов; – dokonywanie четырехракаатного суннат-salat. Ракаат – to kolejność słów i działań, które składają się na muzułmańskiej modlitwy. Każdy ракаат obejmuje jeden pas łuk i dwa ziemskich ukłonu. Każda z 5 obowiązkowych modlitw piątkowego salat składa się z różnej liczby ракаатов.
6
Modlitwe spoczywa tylko na dorosłych, zdrowych mężczyzn. Słabego, chorego, wieku, niepełnosprawne można nie przychodzić na modlitwę. Na pewno obecność głównego imama meczetu lub jego zastępców. Modlitwe musi odbywać się w największym meczecie miasta, gdzie dla wszystkich wystarczy miejsca.
logo
Kategoria:
Religia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.