Jak uświęcić pomieszczenie

Poświęcenie pomieszczenia – to молебный chin do wiadomości Bożej łaski określonego miejsca, aby służył swojemu właścicielowi z duchowej i materialnej korzyści. To jest prośba do Pana tak skierować sprawy, aby samo pomieszczenie, przez нисшедшее na niego błogosławieństwo, pomagało chrześcijanin przynosić korzyść Kościoła, bliźnich, Ojczyzny i samemu sobie.

Jak uświęcić pomieszczenie

Trzeba

  • – woda święcona;
  • – jodły;
  • – świece;
  • – 4 naklejki z wizerunkiem krzyża;
  • – Ewangelia;
  • – stolik;
  • – obrus.

Instrukcja

1
Poświęcić pomieszczenie można w każdy dzień, w dowolnym czasie dogodnym dla ciebie i kapłana czas. Aby uzgodnić go, idź do świątyni i wyjaśnij swoje pragnienie служительнице w иконной sklepie. Ona podpowie, kiedy wygodniej rozmawiać z батюшкой. Możesz zostawić swój numer telefonu, aby go przekazali księdzu.
2
Po tym, jak zostanie przypisana czas, porozmawiaj z rodziną lub pracownikami, i wyjaśnij istotę tego, co się dzieje. Ustaw je na czci zachowanie.
3
Podaj pomieszczenie w odpowiedni wygląd. Jeśli na ścianach są amulety, maski lub maskotki z wizerunkami demonów, zabierz je. Przygotować wodę święconą, jodły (normalny, неосвященное olej roślinny), świece i Ewangelii. Można również kupić w иконной sklepie naklejki z wizerunkiem krzyża. Takich naklejek potrzebne są cztery, aby ojcze przykleiłem po jednej na każdą stronę освящаемого pomieszczenia. Przygotuj stolik, na który ojciec będzie w stanie umieścić święte przedmioty. Aby to zrobić, trzeba całkowicie uwolnić i przykryć czystą tkaniną.
4
Kiedy przyjdzie ksiądz, испросите u niego błogosławieństwa. Sam obrzęd благоосвящения pomieszczenia trwa od 30 do 60 minut. Ojciec przeczyta modlitwy, zawierające prośby o świecie dla domu, zbawienie i просвящении wszystkich, którzy mieszkają w nim. Gdy kapłan mówi: „módlmy się”, należy odpowiedzieć: „Panie, zmiłuj się”. Po słowach modlitwy: „Boże nasz, Tobie mamy chwałę Ojcu i Synowi, i Świętemu Duchowi, i teraz, i zawsze, i na wieki wieków”, wszyscy obecni muszą mówić: „Amen”.
5
Obrzęd poświęcenia kończy się ектенией z konwencjonalnymi petycjami, i petycjami o błogosławieństwie w domu. W tej części чинопоследования poproś Pana, aby nowego domu został posłany Anioł stróż, który pomaga wszystkim, żyjącym tutaj. Jeśli chodzi o biurowym, produkcyjnym lub innym pomieszczeniu, to poproś, aby rzeczy działy się na rzecz wszystkich, którzy tu pracują lub odwiedza go. Po klasy благоосвящения wszyscy obecni muszą czcić krzyż.
Należy zwrócić uwagę
Nie należysz do uświęcenia pomieszczenia, jak do magicznego rytuału. Skuteczność tej klasy jest bezpośrednio zależne od zachowania samych испрашивающих błogosławieństwa. Jeśli się niegodnie, pomieszczenie może stracić Boskiej pomocy.

Porada
Po klasy благоосвящения można zaprosić księdza do stołu. Być może, za rozmową uda pozwól ważne duchowe pytania.

logo
Kategoria:
Religia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.