Jak napisać modlitwę

W kościele prawosławnym u wierzącego istnieje możliwość nie tylko modlić się za kogoś samodzielnie, ale i zrobić tak, aby nazwa bliskiego wspomniano w czasie modlitwy. Do tego trzeba napisać specjalną notkę, która powinna być poprawnie sformułowane.

Jak napisać modlitwę

Instrukcja

1
Wejdź do kościoła i znajdź pracownika, który zajmuje się odbiorem karteczki z prośbą o wspomnienie nabożeństwie. Zwykle u niego można kupić świece. W niektórych przypadkach w kościele może być skrzynka, w który musisz odłożyć kartkę na własną rękę. Na nim będzie opis z objaśnieniem. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, gdzie trzeba podawać notatnik, zwróć się do jednego z parafian, który obecnie nie czyta modlitwę, lub do wolnego священнослужителю.
2
Weź formularz, przeznaczony do zapisu tekstu. Z góry zostanie zapisane słowo „Modlitwa”, a poniżej trzeba będzie napisać swoją prośbę o modlitwę.
3
Określ, z jakiego powodu trzeba wspomnieć bliskiej ci osoby w rolnictwie. Najczęściej modlą się „O zdrowiu” dla żyjących i „O spoczynku dla zmarłych. Jednak sformułowanie może być bardziej konkretnego, na przykład „O udanych porodzie” dla kobiety w ciąży lub „O utrzymaniu w wierze” dla tych, którzy atakują wątpliwości religijne.
4
Jeśli chcesz, aby modlitwa возносилась Virgin lub jakiegoś konkretnego świętego, należy wpisać jego nazwę. Taka możliwość w chwili uniesienia nabożeństwie istnieje.
5
Poniżej wpisz imiona tych, których prosisz wspomnieć w tej modlitwie. Nazw może być kilka, na przykład, w karcie „O zdrowiu” można określić wszystkich swoich żyjących członków rodziny i przyjaciół. Dla bardziej osobiste tematy nabożeństwie nazwa może być jedno. Przy tym wymaga podania tylko nazwy własne, otrzymane podczas chrztu. Nazwisko i drugie imię ludzi nie są potrzebne.
6
Wyślij formularz duchownego kościoła, занимающемся ich zbieraniem. Zapłać za kwotę darowizny. Może ona zależeć od ilości podawanych notatek lub od liczby wymienionych nazw. Jeśli chcesz, możesz określić czas odczytu nabożeństwie, aby samemu uczestniczyć w nim.
logo
Kategoria:
Religia

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.