Jak zadać pytanie patriarchy

U prawosławnych chrześcijan mogą pojawić się pytania, odpowiedzi na które nie znajdziesz w Biblii. W takim razie można zadać pytanie księdzu, a jeszcze lepiej – patriarchy. Zrobić to całkiem realne.

Jak zadać pytanie patriarchy

Instrukcja

1
Jeśli zdecydujesz się zadać pytanie patriarchy, to należy przestrzegać pewnych norm etycznych rozmowę z kapłanami – kościelny etykieta, utracony przez wielu radziecki w okresie naszej historii. Kontakt do patriarchy stoi na „Ty”, nazwać go nie inaczej, jak „Pan” lub „Wasza eminencjo”. Jeśli jesteś przedstawicielem innego wyznania lub ćwiczyć ateistycznych przekonań, to możesz nazywać patriarchy „Szanowny”, „Ojciec” lub „Panie” – te sprawy bardziej neutralny. Oczywiście, stosowanie maty i innych wulgarnych, obraźliwych postępowanie, nieprzestrzeganie ogólnie przyjętych norm komunikacji są niedopuszczalne.
2
Zadaj pytanie patriarchy osobiście raczej nie uda – jego społeczność z wierzącymi są kontrolowane przez specjalne organy ROC. Dlatego bezpośrednie komunikowanie się z ludźmi dzieje się bardzo rzadko i jest pod stałą kontrolą służby bezpieczeństwa. Prosić błogosławieństwa patriarchy podczas osobistego spotkania należy się wyrazami „Panie, pobłogosław…”.
3
Ponieważ osobistego spotkania nie jest tak łatwo osiągnąć, to najlepszym rozwiązaniem będzie list. List patriarchy może być zwykły lub wysłaną za pomocą poczty e-mail. Adres, który należy wpisać na kopercie, można znaleźć na oficjalnej stronie Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego. Jeśli jesteś przedstawicielem MEDIÓW, list oficjalny, to na tym samym miejscu można znaleźć kontakty rzecznik Patriarchy Moskiewskiego i całej Rusi. O wiele łatwiej jest zadać pytanie za pośrednictwem poczty e-mail. Adres skrzynki pocztowej podany jest także na stronie internetowej.
4
Kończyć list wskazane w następujących słowach: „Pokornie kulejąc do prawej ręce Waszej ekscelencji”. Nie trzeba zbyt natarczywie zobowiązywać pilot wojska polskiego ii rp do odpowiedzialności słowami „mam Nadzieję na jak najszybszą odpowiedź” lub „Czekam na odpowiedź”.
logo
Article Categories:
Religia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *