Jak zrobić animowaną ikonę

Animowane ikony są najczęściej używane do blogów i forów jako awatar użytkownika. Można je zrobić za pomocą dodatkowo zainstalowanego na komputerze oprogramowania.

Jak zrobić animowaną ikonę

Trzeba

  • – dostęp do internetu w celu pobrania oprogramowania.

Instrukcja

1
Zbierz wszystkie zdjęcia, z których chcesz zrobić animowaną ikonę. Zmodyfikuj je w zwykłym edytorze graficznym, dobrze dopasowany rozmiar, proporcje i tak dalej. Pobierz na komputer program do tworzenia i edycji animowanych obrazów, na przykład, Adobe Image Ready, Gif Animator lub inne według własnego uznania. Zainstaluj pobrany program na komputer, jeśli to konieczne, wykonaj jej aktywacji przez telefon lub przez internet.
2
W menu programu wybierz opcję tworzenia nowego serialu animowanego obrazu. Wybierz liczbę klatek na sekundę, po czym dodać do każdego z nich wyselekcjonowane edytowane przez was zdjęcia. Ustaw przełącznik, który zwykle pojawia się w milisekundach, ulozyc obrazu w ostatecznym porządku.
3
Do zastosowań specjalnych efektów, skorzystaj z menu edycji animacji, zwykle obejmują one nie tylko ustawienia przejścia obrazu, ale i dodatkowe materiały, które można włączyć w animacji. Zmień rozmiar obrazu do pożądanego, po czym zastosuj zmiany i zapisz obrazek z rozszerzeniem .gif w folderze na dysku twardym. Jeśli potrzebujesz zapisać dokładnie ikonę, wybierz rozszerzenia .ico.
4
Jeśli chcesz zrobić animowany obraz według określonego wzorca, go pobrać w postaci pliku .atn z internetu, wstępnie patrząc na wyniki sekwencji. Nie zaleca się korzystania z tej metody, jeśli masz zamiar dalej często wykonywać pracę z animowanych obrazów, ponieważ trzeba będzie nauczyć się edytować je samodzielnie.
5
Należy zwrócić uwagę, że często programy-animatorzy zawierają już edytor zdjęć, ale w celu uzyskania najlepszych wyników pracy każdej lepiej przetwarzać w osobnym edytorze dla obrazów statycznych.
Porada
Podczas tworzenia obrazów edycja obrazów z góry.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.