Jak zrobić милкшейк

Koktajl mleczny, lub милкшейк – to deser, który zadowoli zarówno dorosłych jak i dzieci. Istnieje wiele przepisów na jego gotowania, co pomoże ci urozmaicić jak codzienne i świąteczne menu.

Jak zrobić милкшейк

Trzeba

  • – mleko;
  • – lody;
  • – owoce lub jagody;
  • – syrop;
  • – kawa.

Instrukcja

1
Wybierz składniki do gotowania przyszłości koktajl. Mleko powinno być średniej zawartości tłuszczu, około 2,5-3%. Bardziej dietetyczny opcja może mieć mniej wyraźny smak. Także zdecydować, jakie suplementy chcesz użyć w swoim drinku. Załóżmy szeroki zakres dodatków – owoce, lody, różne syropy i słodkie sosy. Przy tym ważne jest, aby elementy, połączone ze sobą. Na przykład, nie należy mieszać sos czekoladowy z owocami tropikalnymi.
2
Znajdź sprzęt do przygotowania koktajlu. Ponieważ милкшейк tradycyjnie podawane z czapką pianki, będzie potrzebny blender lub robot kuchenny. Wlać gotową mieszankę najlepiej w wysokie szklane kubki z трубочками, jednak, na przykład, dla dziecięcego święta podejdzie i jednorazowe naczynia.
3
Przygotuj koktajl, kierując się następującymi proporcjami – 200 ml mleka należy wziąć około 50 g lodów i łyżeczki lub łyżkę syropu (w zależności od nasycenia). Owoce i inne tego typu suplementy są umieszczone w smaku. Przed gotowaniem pokroić lub posiekać w blenderze jagody i owoce, uprzednio wyjmując z nich kości.
4
Powstałą masę wlać mleko i pr chcesz, możesz dodać lody i syrop, na przykład, grenadina. Mieszaj powstałą mieszankę do momentu pojawienia się piany. Chochla jej стаканам i udekoruj koktajl z kawałkami czekolady, lub wisienką w syropie.
5
Aby wprowadzić zmiany w menu dla dorosłych zrób alkoholowy koktajl mleczny. W tym przypadku zamiast słodkiego syropu dodaj do milt alkohol, na przykład, „Amaretto”.
6
Spróbuj przygotować i koktajl na kawowej podstawie. Aby to zrobić, należy zaparzyć kawę ze zmielonych ziaren. Można to zrobić w turka lub za pomocą ekspres do kawy. Przechowywać w lodówce powstały płyn i dodać ją do mleka przy взбивании. Aby koktajl był słodki, można użyć śmietankowe lub syrop czekoladowy.
logo
Kategoria:
Koktajle

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.