Jak zobaczyć swoje podatki

Na każdego podatnika dotyczą zainstalowane Kodeksu Podatkowego Federacji Rosyjskiej obowiązku zapłaty obowiązkowych opłat. Sprawdzić obecność lub brak zadłużeń na głównych podatków dla osób fizycznych, a także dowiedzieć się konkretne kwoty do zapłaty przy użyciu specjalnego serwisu strony internetowej Federalnej służby podatkowej.

Na każdego podatnika dotyczą obowiązku zapłaty obowiązkowych opłat

Instrukcja

1
Przejdź na oficjalnej stronie Federalnej służby podatkowej. W prawej części okna pojawi się interaktywna pole składa się z trzech zakładek z listą tytułów poszczególnych usług serwisu. Otwórz drugą kartę i kliknij link „moje konto podatnika”.
2
Potwierdź zgodę na wprowadzenie i wysłać na serwer danych osobowych, które będą przetwarzane i wykorzystywane do określania zaległości z tytułu dochód, samochodu, ziemi, podatek dochodowy od osób fizycznych.
3
W nowym oknie wypełnij niezbędne pola oznaczone znakiem „*”:
• NIP (12 cyfr, bez spacji i myślników);

• Nazwisko i imię (drugie imię – nie koniecznie) rosyjskimi literami;

• Region zamieszkania lub lokalizacji nieruchomości. Można wprowadzić do trzech regionów dla wyszukiwania

4
Wpisz tekst na płaszczyznę obrazu i naciśnij przycisk „Znajdź”. W tabeli wyników wyszukiwania w przypadku istniejącego zadłużenia jeden z podatków można zobaczyć:
• Rodzaj podatku

• Nazwa urzędu skarbowego, jej adres i telefony

• Rodzaj zadłużenia (podatek, odsetki) i jej kwota

• Data odbicia zadłużenia (aktualizacje na miejscu odbywają się raz w tygodniu)

5
Z pomocą tego serwisu można również wydrukować dokumenty płatności na spłatę zaległości z tytułu podatków. W tym celu w tabeli wyników wyszukiwania zaznacz opcję niezbędne informacje o długach i kliknij na dole przycisk „Tworzyć”. Otrzymany dokument można użyć do płacenia swoich podatków w oddziałach banków.
Porada
Osoby fizyczne płacą siedem głównych rodzajów obowiązkowych płatności, do których należą: państwowa cło, podatek dochodowy od osób fizycznych, wodny podatek, opłaty za korzystanie z obiektów świata zwierzęcego i za korzystanie z obiektów wodnych zasobów biologicznych, podatek gruntowy, podatek od nieruchomości osób fizycznych i podatek transportowy.

logo
Article Categories:
Podatki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *