Jak znaleźć serwer ftp

Znaleźć serwer FTP, który zawiera ten lub inny plik, wystarczy problemu, jeśli go znać poprawną nazwę. Także znając nazwę pliku i zasobów, można łatwo znaleźć go w celu późniejszego pobrania.

Jak znaleźć serwer ftp

Trzeba

  • – przeglądarka;
  • – dostęp do internetu.

Instrukcja

1
Znajdź serwer FTP za pośrednictwem stron internetowych, zawierających ich katalog, np. http://www.filesearch.ru/. Przejdź do następnej strony do menu o nazwie „Top 100”, po czym zostanie przyznana lista najczęściej używanych FTP-zasobów z całego świata. Możesz także skorzystać z tradycyjnych wyszukiwarek, ale na to, to zajmie dużo więcej czasu. W przypadkach jeśli szukasz miejskiej serwer FTP, poznać jej adres można u użytkowników miejskich forach lub stronach internetowych.
2
Należy zwrócić uwagę na specjalne programy-klienci do pracy z FTP, takich dużo, ale niektóre z nich różnią się od pozostałych obecnością funkcji wyszukiwania dostępnych zasobów, na przykład, program FTP Info. Również wielu z nich zawierają już w sobie listę najbardziej znanych zasobów, co znacznie ułatwia pracę ze znalezieniem serwera i plików na nich. Te programy, które zawierają w sobie jest lista serwera, należy regularnie aktualizować, aby wprowadzać w katalogu niedawno pojawiły się zasoby.
3
Do wyszukiwania tego lub innego pliku, z siedzibą w jednym z serwerów FTP, wpisz jego nazwę w odpowiedni wiersz. Jest to prawdą tylko wtedy, gdy ta funkcja jest dostępna dla użytkownika interfejs zasobu, że spotyka się dość często.
4
Także dla wyszukiwania plików, skorzystaj z witryny, podaną w linku powyżej, lub za pomocą ich odpowiedników. Tu tylko trzeba będzie wybrać rodzaj szukanej pozycji w rozwijanym menu na górze strony.
5
Należy zwrócić uwagę, że często wyszukiwarki, wykorzystywane podczas pracy z FTP, nie są tak dostosowane, aby wyszukiwać napisanego w podobnym tytule, więc staraj się podać dokładną nazwę pliku z zachowaniem znaków interpunkcyjnych, klawiatury, wysokości liter i tak dalej, także czasem trzeba znać dokładne szczegóły rozszerzenia, ale to zdarza się dość rzadko.
Porada
Używaj FTP klientami.

logo
Kategoria:
Hosting

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.