Jak podnieść serwer dns

Aby podnieść serwer DNS, należy wykonać szereg działań przygotowawczych. Składają się zebranie podstawowych informacji, uzyskanie zgody usługę internic lub wyborze samodzielnie używanego adresu IP. Po tym można przystąpić do bezpośredniej instalacji i konfiguracji serwera DNS.

Jak podnieść serwer dns

Instrukcja

1
Uzyskaj stały nazwę domeny dla serwera, który będzie korzystać z informacji w sieci internet. Jeśli serwer wzrasta do użytku wewnętrznego, to wybierz sam adres IP i nazwę hosta. Sprawdź poprawność konfiguracji systemu operacyjnego na komputerze, który będzie używany jako serwer DNS.
2
Rozprowadź dostępnego miejsca na dysku i sformatować go w systemie plików NTFS, jeśli używana jest inna. Na tym etap przygotowawczy zakończony. Można przystąpić do podnoszenia serwera.
3
Otwórz menu „Start” i wybierz „Panel sterowania”. Uruchom aplet Dodaj lub usuń programy”. Kliknij na przycisk „Dodaj / usuń składniki systemu Windows”. W rezultacie otworzy się kreator komponentów, w którym należy zaznaczyć pole wyboru obok polecenia „usługi Sieciowe” i nacisnąć przycisk „Skład”. Zaznacz wiersz „System nazw domen (DNS)”, naciśnij przycisk „Ok”.
4
Przejdź do menu „Start” i wybierz opcję „narzędzia Administracyjne”. Uruchom „Kreatora konfigurowania serwera”. Otwórz zakładkę „Rola serwera” i zaznaczyć opcję „serwer DNS”. Kliknij przycisk „Dalej”, aby przejść na stronę „Podsumowanie wybranych ustawień”. Potwierdź poprawność podanych informacji. Po tym rozpocznie się instalacja serwera DNS. Przejść z instrukcjami kreatora, aby skonfigurować serwer.
5
Ustaw statyczny adres IP dla serwera DNS. W tym celu otwórz okno dialogowe „Połączenie lokalne” i wybierz zakładkę „Właściwości”. Kliknij na wiersz „Protokół internetowy TCP/IP” i otwórz jego właściwości. Zaznacz rekordy „Użyj następującego adresu IP” i wpisz wszystkie wymagane dane. W wierszu „Preferowany serwer DNS” zaznacz adres IP twojego serwera, a wiersz „Alternatywny serwer DNS” zostaw pustą. Kliknij przycisk „Ok” i zamknij okno.
logo
Article Categories:
Hosting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *