Jak znaleźć na satelicie hotbird

Telewizja satelitarna pozwala przeglądać kanały telewizyjne w każdym zakątku świata, co jest bardzo wygodne dla tych, którzy mieszkają w oddaleniu miejscowościach lub poza zasięgiem. Aby uzyskać przyjemność z oglądania programów telewizyjnych, w pierwszej kolejności należy poprawnie ustawić antenę satelitarną na odpowiedniego satelitę.

Jak znaleźć na satelicie hotbird

Trzeba

  • – zestaw do podłączenia anteny satelitarnej.

Instrukcja

1
Dowiedz się położenie satelity Hotbird i częstotliwości transponderów, które do niego należą. Do tego można skorzystać z oprogramowaniem Satellite Transponders, które można pobrać na dowolnej stronie internetowej telewizji satelitarnej. Uruchom program i wybierz satelitę Hotbird. W rezultacie otrzymasz nie tylko odpowiednią dla ustawienia informacje, ale i informacje na temat kanałów telewizyjnych, dostawców i ich częstotliwości przekierowania portów.
2
Sprawdź swoje położenie względem satelity Hotbird. Jest to konieczne, aby określić, подпадаете czy jesteś w strefie jego pokrycia. Zobacz mapę pokrycia Hotbird można w internecie, na przykład, na stronie internetowej www.lyngsat-maps.com.
3
Pobierz program Satellite Antenna Alignment. Pozwala ona określić, jak prawidłowo celować i ustawić antenę satelitarną, aby uzyskać sygnał z satelity Hotbird. Wystarczy uruchomić aplikację, wpisać współrzędne geograficzne miasta i wybrać żądanego satelitę. W rezultacie otrzymasz kierunek i kąt, pod którym należy umieścić antenę.
4
Ustaw antenę satelitarną w odpowiedniej pozycji, ale nie umieszczać zbyt mocno. Rzecz w tym, że jeszcze może trzeba ją obracać, aby złapać lepszy sygnał. Podłącz płytę do odbiornika i połączyć go z telewizorem. Jeśli zajmujesz się ustawieniem samodzielnie, a antena jest na tyle daleko, zaleca się korzystać z małym przenośnym telewizorem i znaleźć satelitę Hotbird, nie odchodząc od talerza.
5
Włącz odbiornik i przejdź do menu „Ustawianie anteny”. Wprowadź satelitę Hotbird, wybierz częstotliwość transpondera lub kliknij na przycisk „Wyszukiwanie kanałów”. Jeśli jakość łączności nie jest zadowalająca, spróbuj obrócić antenę satelitarną. Rób to bardzo powoli, za każdym razem sprawdzając stan sygnału telewizyjnego. Po tym jak znaleźć optymalną pozycję, przymocuj mocno położenie anteny.
logo
Kategoria:
Elektronika

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.