Jak znaleźć menu narzędzia

Pasek menu są w wielu aplikacjach. Często zawiera opcję „Serwis”. Z jego pomocą użytkownik może ustawić wygodne dla siebie opcje w pracy z programem, dostosować jej wygląd. W większości przypadków pasek menu widoczny od razu, ale bywa i tak, że jest ukryty.

Jak znaleźć menu narzędzia

Instrukcja

1
W standardowych folderów, zapisanych na komputerze, pasek menu z dostępnych opcji „Narzędzia” nie znika. Możesz włączyć lub wyłączyć pasek adresu, przyciski zwykłe do pracy z katalogiem, ale sama pasek menu zostanie na swoim miejscu – w górnej części okna.
2
W przeglądarkach pasek menu może być ukryte, więc znaleźć i z menu „Narzędzia” czasami za pierwszym razem nie można. Aby wyświetlić pasek z punktami „Plik”, „Edycja”, „Narzędzia” (czasami nazywane „Narzędzia”), trzeba wykonać kilka czynności.
3
Uruchom przeglądarkę w zwykły sposób i przesuń kursor do górnej części okna. Kliknij na pasku prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu kontekstowego znacznik obok pozycji „Pasek menu”, klikając na niego lewym przyciskiem myszy. Gdy pasek menu zostanie wyświetlona, pojawi się na niej i opcję „Narzędzia”.
4
Jeśli nie możesz znaleźć panel, a przeglądarka wyświetla tylko wybraną stronę internetową, należy wyłączyć tryb pełnoekranowy. Można to zrobić na kilka sposobów. W trybie pełnoekranowym, panel ukryty poza ekranu, przesuń kursor do górnej krawędzi ekranu i poczekaj, aż spadnie ona.
5
Po tym, kliknij na pasku prawym przyciskiem myszy i z menu kontekstowego wybierz polecenie „Wyjdź z trybu pełnoekranowego. Jeśli polecenia nie, naciśnij klawisz F11 lub kombinacja klawiszy Alt i Enter. Gdy pasek będzie widoczny, wykonaj kroki opisane w trzecim kroku.
6
W niektórych programach menu wywoływana jest specjalnym przyciskiem. Zazwyczaj jest to klawisz Esc. Kliknij na nią, aby uzyskać dostęp do zaawansowanych funkcji i ustawień programu.
7
W większości aplikacji, w których przewidziano menu, szukać opcję „Narzędzia” należy w podobny sposób, tak jak interfejs różnych programów funkcjonuje podobny do tego, aby użytkownik nie musiał uczyć się na nowo do pracy z każdym nowym programem.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.