Jak zmusić człowieka do nauki

Podnoszenie kwalifikacji jest warunkiem koniecznym dla pracownika każdej dziedzinie działalności. Przecież nowoczesne technologie rozwijają się w bardzo szybkim tempie, a pracujący w staroświecki sposób człowiek ma szansę na wymianę bardziej „zaawansowanych” specjalistą.

Jak zmusić człowieka do nauki

Instrukcja

1
Jeśli człowiek uparcie odmawia podnoszenia kwalifikacji, należy ustalić przyczyny takiego „niechęci”. Może on po prostu nie rozumie całej konieczności zakupu nowej wiedzy lub nie zamierza pracować w zawodzie w przyszłości. A może ma tymczasowe problemy w rodzinie, i to nic osobistego przeciwko nauki nie ma.
2
Seminaria wśród kolegów i podwładnych, poświęcone innowacyjnej technologii, metod i technik pracy. Twórz atmosferę poznania w zespole, duch kreatywności i rozsądnego rywalizacji. Podkreślić, że potrzebne są wykształceni, którzy rozumieją współczesną sytuację w branży pracownicy. Podawajcie na przykład tych, którzy już ukończył kursy i podniósł swoje kwalifikacje, podkreślić możliwość rozwoju i awansu zawodowego.
3
Twórz stymulujące warunki dla pracowników, którzy chcą podnosić swój poziom zawodowy. Mogą to być zarówno materialne zachęty, jak i inne metody, na przykład, wyposażone w nowoczesny sprzęt warunki pracy.
4
Wysyłanie pracowników na naprawdę dobre kursy, nie wybieraj ich formalnie, „na pokaz”. Kursy podyplomowe powinny dać człowiekowi nową wiedzę i umiejętności w zakresie jego działalności.
5
Skorzystaj środków kar i sankcji karnych dla pracowników, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje. Mogą to być ograniczenia w dostarczaniu żadnych wolnego, świadczeń dodatkowych wypłat i pr.
6
Podawaj jednym z punktów umowy o pracę możliwość uczenia się na kursach doskonalenia zawodowego. Jeśli pracownik będzie naruszać tę opcję, powiedz mu, że umowa może być rozwiązana.
7
Należy pamiętać, że od takich kursów, szczególnie jeśli odbywają się one w innym mieście lub kraju, mają prawo zrezygnować kobiety w ciąży i pracownicy, którzy mają małe dzieci.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.