Jak napisać esej o pracy

Słowo „esej” w tłumaczeniu z francuskiego oznacza „próba, próba, esej”. Charakterystyczne cechy eseju – krótka forma i podkreślony wyraz osobistych poglądów autora. Tematyka esejów może być każdy, w tym i praca autora.

Jak napisać esej o pracy

Trzeba

  • Komputer, edytor tekstu.

Instrukcja

1
Ogranicz rozmiar esej do minimum. Wielkość tego dzieła zawsze mały, ilość znaków jest porównywalna z ilością znaków w artykule prasowym – 500-3000 znaków ze spacjami (do strony drukowanego tekstu w edytorze 12-14 czcionką). Ten zakres wymaga pomieścić jak najwięcej informacji i argumentów, więc pisząc esej wybrać możliwie proste i zwięzłe sformułowania.
2
Opisz swoje myśli w postaci wolnej. Gatunek eseju nie wymaga specjalnych wymagań, co do sposobu lub porządku przekazywania myśli. Jednak dla wygody psychicznie skoncentrujcie się jego utwór postaci schematu: wstęp – główna część – zakończenie. Główna część powinna być takiej samej ilości, jak wstęp i zakończenie, razem wzięte, można nawet przekroczyć tę różnicę.
3
Od wprowadzający część, przypomnijcie sobie lata studenckie. Początek esej trochę przypomina rozdział „Wprowadzenie” w studenckim реферате. Ale, jeśli w świecie pracy, znaczenie, cele, zadania i inne категориальный urządzenie zajmuje kilka stron, esej zezwala na postawienie wydania maksymalnie jednym-dwoma zdaniami.
4
We wstępie, prawie na końcu części postawić pytanie, który będziesz rozmawiać przez cały esej. Jest to temat, oznaczony w nagłówku. Na przykład, esej o pracy może mieć taki tytuł: „Motywacja młodych specjalistów w dziedzinie tworzenia gry”, więc pytanie będzie brzmieć mniej więcej tak: dlaczego młodzi specjaliści zajmują się tworzeniem gry.Ale zanim zadać pytanie bezpośrednio, opowiedz nam o historii jego powstania: kto po raz pierwszy odezwał się, jak zmieniało się podejście do kwestii z upływem czasu, co myślą twoi rówieśnicy. Koniecznie zostaw pytanie otwarte, wyjaśnij, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi nadal nie ma, ale jesteś gotowy, aby dać.
5
W głównej części określ własne zdanie. Podaj kilka przykładów z własnego doświadczenia, aby je potwierdzić. Koniecznie stosuj statystyczne dane z wiarygodnych źródeł, wyrażajcie opinie ekspertów. Nie zapomnij o historycznych informacjach: swój punkt widzenia z pewnością podzielał ktoś z poprzedników. W razie potrzeby cytować zainteresowanych w kwestii ludzi.
6
W finale esej podsumuj. Potwierdź swój punkt widzenia, spróbuj zrobić prognozy na rozwój sytuacji w przyszłości.
Porada
Tematem eseju na temat pracy może być nie tylko odpowiedź. Twoja opinia może być w inscenizacji pytania i ofercie kilka wariantów rozwiązania. W takim razie proszę wymienić wszystkie zalety i wady każdego obrotu zdarzeń.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.