Jak zmierzyć temperaturę królików

Podobnie jak ludzie, zwierzęta chorują i potrzebują w diagnostyce i leczeniu. Pomiar temperatury ciała kudłatego zwierzaka, na przykład królika, pomoże ci rozpoznać chorobę. Zabieg ten niemiły dla zwierzęcia, ale jeśli zrobisz wszystko poprawnie, proces nie zajmie dużo czasu.

Jak zmierzyć temperaturę królików

Trzeba

  • – plastikowy termometr anal.

Instrukcja

1
Chorych królika delikatnie odwrócić na plecy i położyć na kolana. Dla wygody zwierzęcia ułożyć pod niego zwiniętą miękkiej szmatki. Ramiona i głowa zwierzęcia powinny znajdować się naprzeciwko brzucha. Jeśli królik niewygodnie w tej pozycji, obrócić go na bok.
jak umieścić termometr kota
2
Poproś kogoś potrzymać przednie i tylne łapy zwierzaka. Pogłaskał królika, mówić mu miłe słowa. Niech zwierzę trochę się położyć i uspokoić. Tylne łapy i klatę królika powinny być na tyle mocno osadzone w jednym położeniu, aby zwierzątko nie mógł zrobić gwałtowny ruch i nie przeszkadzam wam.
jak kot mierzyć temperaturę
3
Do pomiaru temperatury przygotuj plastikową anal termometr. Jego wstrzykuje się w odbytnicy, która równolegle do kręgosłupa, na jeden-dwa centymetry poniżej. Termometr powinien łatwo wejść w głąb, pod warunkiem, że prawidłowo trzymać królika.
głaskanie królika
4
W tym momencie bardzo ważne jest, aby asystent mocno trzymali zwierzaka. Nie pozwól mu się oprzeć i robić gwałtownych ruchów. Jeśli królik aktywnie wyrywa, umieścić zwierzę w bardziej wygodnej dla niego pozycji. Kontynuuj, aby utrzymać piersi i tylne łapy. Poczekaj, aż twój ulubieniec całkowicie uspokoi.
jak odróżnić крола od крольчихи
5
Mierzyć temperaturę zwierzęcia można tylko wtedy, gdy królik jest spokojny. Kontynuuj rozmowę i głaskanie zwierzaka, on musi zrozumieć, że nie zrobisz mu nic złego. Nie spieszyć się, być może uda ci się zmierzyć temperaturę tylko przez kilka minut.
jak szybko oswoić dekoracyjnego królika
6
Nie trzymaj królika zbyt mocno. Jeśli u ciebie to nie działa, zwolnij, zwierzę, i spróbuj ponownie za jakiś czas. Wykonuj wszystkie czynności bardzo delikatnie, aby nie zranić zwierzę. Aby uzyskać żądaną dane szybciej, skorzystaj termometr elektroniczny.
7
Należy zwrócić uwagę na to, że temperatura ciała królików musi być 38,1 stopni. Niewielki jej wzrost jest temperatura do 39,9 stopni. Silny wzrost uważane za dane od 40,5 stopni.
logo
Kategoria:
Inne zwierzęta

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.