Jak zmienić stawkę VAT w 1C

Zmiany w programie „1C:Księgowość” odbywa się na różne sposoby w zależności od używanej wersji. Należy pamiętać, że oprócz zmiany stawki podatku trzeba śledzić wyświetlanie jej w operacjach gospodarczych.

Jak zmienić stawkę VAT w 1C

Instrukcja

1
Do zmiany stawki podatku od wartości dodanej w programie „1C: Księgowość” w wersji 8 otwórz edycja polityki rachunkowości w menu przedsiębiorstwa. Jeśli nadal używasz wersji 7 oprogramowania, przejdź do menu „Reference” i znajdź opcję „Stałe”. Wybierz odpowiednio opcję VAT, zmień go, aby potwierdzić i sprawdź wyświetlanie nowej stawki na przyjmowanych i отгружаемых pozycjach, a także w różnych dokumentach, dotyczących tego podatku.
2
Jeśli z jakichkolwiek przyczyn stawka podatku vat cena nie może ulec zmianie w programie „1C:Księgowość”, sprawdź ustawienia konta polityki przedsiębiorstwa i inne elementy, których ta zmiana dotyczy. Jeśli nie stwierdzono żadnych sprzeczności i konfliktów, skontaktuj się z pomocą techniczną lub wezwać fachowca w ramach tego programu, w celu późniejszego usunięcia usterki w pracy.
3
Jeśli zauważysz, że nie radzisz sobie z wykonywaniem pracy w programie „1C:Księgowość”, zapisz się na specjalne kursy przygotowujące specjalistów, które odbywają się praktycznie w każdym mieście. W celu zwiększenia umiejętności pracy z systemami automatyzacji księgowości w przedsiębiorstwie należy również okresowo aktualizować swoją wiedzę w zakresie aktualizacji oprogramowania, oprócz tego trzeba też być na bieżąco ze zmianami w przepisach o prowadzeniu rachunkowości.
4
Nie zapomnij przeczytać dołączoną do aktualizacji programu informacje i zarejestruj się na specjalnych forach księgowych i programistów 1C, to pomoże ci nie tylko uzyskać szybką pomoc od użytkowników zasobu, ale i poszerzyć ogólną wiedzę w tej dziedzinie. Staraj się nie lekceważyć porady innych użytkowników dotycząca konkretnego problemu z wykorzystaniem programów 1C.
Porada
Czytaj specjalną literaturę 1C.

logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *