Jak zmienić radio

Wszystko w naszym świecie zmienia się i rozwija. Tak i samochodowe radia z czasem stają się doskonali i ergonomiczny. Kilka lat temu kupić radioodtwarzacz z dobrą jakością dźwięku była faktury wydatkami, teraz od różnorodności w sklepach na półkach car audio oślepiony. Oto i zakupiono bardziej nowoczesne, radioodtwarzacz, ale jak go wymienić, bo stara została zainstalowana w salonie podczas zakupu maszyny. Ta procedura nie jest na tyle trudna, że byłoby jechać do specjalistów, z nią jest całkiem możliwe, aby poradzić sobie w garażu.

Radio samochodowe

Trzeba

  • Zestaw wkrętaków, klucze do wyciągania radia, adaptery.

Instrukcja

1
Pierwsze co należy zrobić – przy wyborze radioodtwarzacza w sklepie sprawdź jej zawartość. Jeśli radio innej marki niż ta, która stoi u ciebie, to należy zwrócić uwagę na obecność dołączony adapter z gniazda najniższej radia na standardowe złącze ISO – dwa szerokie dwóch rzędowych kontaktu, na radioodtwarzaczu złącza mogą być różne, w zależności od producenta (SONY, Kenwood itp.). Należy zasięgnąć informacji u sprzedawcy, nie potrzebne są dodatkowe adaptery, donosząc mu markę, model i rok produkcji samochodu, to w szczególności odnosić się do maszyn produkcji zagranicznej.
Adaptery z oryginalnych hamulcowych nieoryginalnego na ISO
2
Wszystko kupione, można przystąpić do wymiany. Demontaż i montaż wykonujemy przy wyłączonym zapłonie. Wyjąć z gniazda starą radioodtwarzacz można za pomocą specjalnych kluczy, które były w zestawie z radioodbiornika przy zakupie. Klucze od nowego radia mogą nie podejść, więc przypomnij sobie, gdzie leży pudełko, dokumentacja na starą radioodtwarzacz, klucze, prawdopodobnie tam. Przed włożeniem klucze zdjąć zewnętrzną ramkę i przedni panel radioodtwarzacza. Wkładając klucze z boków radia na całej długości, pociągnij do siebie, trochę pomogą klucze do siebie, razem z kluczami wyjdzie radio.
Wyjmowanie radia z ramki kluczami
3
– Połowa roboty za nami. Nie spiesz się odłączyć przewody mogą spaść za panel środkowy, ciągnąć je gumką lub długim przewodem który pozostanie na zewnątrz, teraz można je odłączyć. Zapamiętaj, jaki kabel do jakiego gniazda był podłączony na radioodtwarzaczu. Teraz wyjmij z gniazda ramkę do montażu radia, to może być po prostu wciśnięty płatkami, które trzeba odchylić, albo przyśrubowane za pomocą śrub lub wkrętów (należy je delikatnie wykręcić).
Połączenie - wyłączanie radioodtwarzacza
4
Przygotuj nowy radioodtwarzacz, zdejmij z niej instalacyjną ramkę i podłącz adapter na złącze ISO. Tracąc w ramkę od nowego radia przewody przyłączeniowe, ustawiamy ją w gniazdo radia, zabezpieczając w ten sam sposób. Sprawdź ręką niezawodność instalacji ramki. Teraz można przystąpić do przyłączania przewodów do radioodtwarzaczu. Podłączyć złącze ISO, przewód antenowy, dodatkowe przewody, jeżeli są one dostępne. Złącza dla anteny standardowe i obok mają odpowiednią ikonę, tak samo jak inne złącza nie wchodzące w złącze ISO.
Instalacja ramki w gnieździe
5
Po tym jak wszystkie przewody przyłączone, należy przeprowadzić test połączenia. Podłączyć przedni panel do radioodtwarzaczu i włóż ją do gniazda, aż do połowy obudowy. Włącz zasilanie radia, jeśli podświetlenie świeci się, oznacza to, że zasilanie na radioodtwarzacz robi. Włącz radio i dostroić się do każdej stacji radiowej, po rozpoczęciu audycji radiowych, posłuchaj oddzielnie każdy głośnik, są to wszystkie powinny działać. Odbiór telewizji oznacza to, że antena jest sprawna i podłączona jest prawidłowo. Następnie sprawdź działanie radioodtwarzacza podczas odtwarzania dźwięku z płyty i z флешносителя, jeśli jest wyposażony w gniazdo USB. Teraz wyłącz radio, zdejmij przedni panel i wysiłkiem dwóch rąk załączonym po bokach przedniej części wsunąć radioodtwarzacz do kliknięcia w ramkę. Ustaw przedni panel i zewnętrzną ramkę. Teraz w pełni możesz cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem.
Zainstalowany radio
Należy zwrócić uwagę
Przy podłączeniu radia nie zapomnij jej „uziemić”, przewód przywiązuje się болтиком na obudowę radia, więc można pozbyć się wielu problemów podczas jej pracy.

Porada
Czasami jednymi спецключами radioodtwarzacz nie wyciągnąć, wkładając klucze spróbuj delikatnie podważyć w górę lub w dół radia cienkiej wielowypust za pomocą śrubokręta. Odłączenie stare radio, nie spiesz się wyodrębnić ramkę, być może nowe radio znajdzie się w niej bez konieczności wymiany na nową.

logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.