Jak podłączyć radioodtwarzacz Panasonic

Nowoczesne radia samochodowe, w tym i urządzenia od Panasonic, podłącza się do instalacji elektrycznej, anteny i głośników za pomocą złączy. Pozwala to ułatwić montaż i demontaż urządzenia.

Jak podłączyć radioodtwarzacz Panasonic

Instrukcja

1
Обесточьте sieci pokładowej pojazdu. Upewnij się za pomocą woltomierza, że jest ona 12-woltowe, albo znajdź odpowiednie informacje w dokumentacji do samochodu. Jeśli sieć będzie 24-woltowe, między nią i radioodbiornika musiał umieścić specjalny stabilizator, produkujący napięcie 12 v.
2
Przełożyć do wnęki na radio samochodowe następujące przewody:- moc robocza (po stacyjki);- dyżurnego zasilania (do stacyjki);- masy;- po dwa przewody od każdego z głośników (połączyć je z masą lub plusem zasilania nie jest dozwolone).Wszystkie przewody powinny mieć przekrój, wystarczającą do przejścia w nim prądu, nawet podczas pracy radia na maksymalnej głośności. Należy pamiętać, że znaczne prądy przepływają nie tylko dla przewodów zasilania, ale i w akustycznym kabli! W przerwie przewodu zasilającego należy umieścić specjalny uchwyt bezpiecznika, basen izolacją ze wszystkich stron. Wartość bezpiecznika musi odpowiadać maksymalnemu prądowi, потребляемому radioodbiornika. Poprowadzić przewody w miejscach, gdzie uszkodzenia lub odwilż ich izolacji niemożliwe.
3
Niektóre zamki stacyjki wyposażone w styki pomocnicze, oznaczonych ACC lub dołączonej płycie. Podczas instalacji klucza w odpowiednie położenie taki zamek podaje napięcie na gniazdo zapalniczki i radio, ale nie na układ zapłonowy, co pozwala słuchać muzyki i na parkingach. Jeśli zdecydujesz się karmić radioodtwarzacz od kontaktu Accessory, nie używaj jej, gdy silnik nie pracuje zbyt długo, w przeciwnym razie akumulator rozładuje się tak, że nie będzie w stanie odpalić samochód.
4
Od anteny poprowadzić do wnęki na radio dodatkowy kabel koncentryczny. Jest on podłączony do urządzenia oddzielnym złączem.
5
Do połączenia wszystkich obwodów, z wyjątkiem obwodów anteny, użyj многоконтактный złącze dostarczonego radioodtwarzacza. Jeśli ona nie ma zdejmowanego panelu i zostanie wyjęty w całości, ten łącznik jest elementem suwaka. Цоколевку złącza znajdź na obudowie radia, w instrukcji lub na stronie: http://avtolab.ru/publ/4-1-0-11/. W przypadku, gdy urządzenie ma rzadką цоколевку, można dowiedzieć się na forach w автозвуку.
6
Dołącz do łączników, wywodzących się z многоконтактного złącza, przewody, henna do komory zgodnie z цоколевкой. Jeśli radio ma cztery wyjścia, a dynamika masz w aucie dwa, podłącz je zgodnie ze schematem odpowiednim мостовому trybu pracy wzmacniaczy. Moc wyjściowa na każdym z nich będzie dwa razy więcej. Dokładnie uszczelnić wszystkie połączenia. Podłącz antenę. Przymocuj szyny lub sam radioodtwarzacz.
7
Włącz zasilanie i sprawdź, czy radio zarobiła.
logo

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.