Jak zmienić procesor

Do wymiany procesora najczęściej występują dwie główne motywacje: awaria starego komputera lub pragnienie, aby poprawić jego wydajność. W pierwszym przypadku wszystko jest bardzo proste, dlatego warto rozważyć sytuację, gdy procesor jest zastępowany nowszym modelem.

Jak zmienić procesor

Trzeba

  • Śrubokręt krzyżakowy
  • Kawałek, niepozostawiającej włókien ściereczki
  • Gelid
  • Nowy procesor

Instrukcja

1
Zacznij od doboru odpowiedniego procesora. Do tego w internecie zobacz modele procesorów, które obsługuje twoja płyta główna i wybierz najlepszą opcję. Uwagę warto zwrócić na ilość rdzeni, герцовку i widok gniazda.
Jak zmienić procesor
2
Na początek zdejmij lewy „ściany” jednostki systemowej. Znajdź największy wentylator, położony prostopadle do płyty głównej. Najprawdopodobniej będzie on zamontowany na czterech саморезах do płyty głównej. Odkręć je i zdejmij cooler wraz z радиаторными płytkami. Należy zwrócić uwagę, że od wentylatora do płyty głównej idzie przewód zasilania, i pamiętaj gniazdo, do którego jest podłączony.
Jak zmienić procesor
3
Szmatką delikatnie wyczyścić radiator i szczytówkę procesora z resztek pasty. Teraz delikatnie odwinąć sprężynującą, прижимающую procesor do gniazda na płycie głównej, po czym wyjmij stary procesor. Na jego miejsce postawić nowy, przygotowany wcześniej procesor.
Nie bój się wkleić go nie tą stroną – w сокетах istnieją specjalne resekcji, zapobiegające błędny montaż. Jeśli Masz stara płyta główna, to w jednym rogu gniazda, dokładnie tak, jak na procesor, będzie narysowany trójkąt. Po zainstalowaniu procesora powinny one pokrywać.
Jak zmienić procesor
4
Nałożyć smar na powierzchnię procesora. Nie warto być zbyt hojny – może to spowodować wyciek pasty i uszkodzenia sprzętu.
Teraz delikatnie dociśnij radiator na jego prawowite miejsce i dokręć śruby. Lepiej będzie, jeśli dasz термопасте „wyschnąć”. Dla tego nie należy używać jednostka systemowa najmniej pół godziny po zastosowaniu nowego procesora.
Należy zwrócić uwagę
Dopilnuj, aby na powierzchni procesora nie ma obcych. Po odłączeniu wszystkich urządzeń zapamiętać złącza, w które zostały one wstawione.

Porada
Nie dotykaj „wąsy” procesorów rękami

logo
Article Categories:
Naprawa i serwis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *