Jak spowolnić procesor

Dla stabilizacji pracy procesora czasami obniżają jego cechy. To pozwala PROCESORA zużywać mniej energii, co jest szczególnie ważne w przypadku komputerów przenośnych, stale pracujących od akumulatora.

Jak spowolnić procesor

Trzeba

  • – Clock Gen.

Instrukcja

1
Jeśli chcesz spowolnić procesor po nieudanym podkręcania, to włącz komputer i przejdź do menu BIOS-u. Znajdź podmenu Chipset Configurations lub Advanced Chipset. Przejdź do kroku mającego na celu zmienić częstotliwość taktowania magistrali lub mnożnik PROCESORA. Wybierz żądane parametry pracy procesora. Obniża napięcie podawane na PROCESOR.
2
Zapisz zmiany. Ponownie uruchom komputer i wykonaj test stabilności głównego procesora urządzenia. Można do tego wykorzystać narzędzie Clock Gen.
3
Podczas pracy z mobilnym komputerem można zoptymalizować wydajność procesora, korzystając z funkcji systemu operacyjnego Windows. Otwórz panel sterowania i wybierz z menu „System i zabezpieczenia”.
4
Przejdź do podmenu „opcje Zasilania”, zaznacz pole wyboru gotowego szablonu i kliknij przycisk „zmień Ustawienia planu”. Przejdź do menu „Zmień ustawienia zaawansowane”.
5
Znajdź opcję „Zarządzanie energią procesora” i rozwiń podmenu „Minimalny stan”. Ustawić wartości minimalnego stanu procesora podczas pracy z akumulatora i zasilania. W ten sam sposób zmień dane w punkcie „Maksymalny stan”.
6
Kliknij przycisk „Zastosuj” i zamknąć menu ustawień. Odłącz automatyczną zmianę planu zasilania po podłączeniu ładowarki.
7
Do zmiany parametrów pracy procesora w systemie Windows, użyj programu Clock Gen. Uruchom ją i zmień położenie suwaka w pkt CPU Frequency. Pamiętaj o tym, że w tym przypadku zmiana wydajności procesora będzie odbywać się dopiero po załadowaniu SYSTEMU.
logo
Kategoria:
Naprawa i serwis

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.