Jak zmienić plik stronicowania na XP

Plik stronicowania jest wymagany system operacyjny dla kompensacji braku pamięci ram. Obecność tego pliku pozwala przechowywać pewne dane w pamięci RAM, a na dysku twardym. Prawidłowe ustawienie pliku wymiany pozwala znacznie zwiększyć wydajność KOMPUTERA.

Jak zmienić plik stronicowania na XP

Trzeba

  • – Konto administratora.

Instrukcja

1
Początkowo plik stronicowania nie ma stałego ograniczonej wielkości. Zapełnia się informacjami w miarę potrzeby i wyczyszczone po pobraniu tej informacji w pamięci. W celu przyspieszenia pracy komputera zaleca się ustawić statyczny rozmiar pliku stronicowania. Otwórz menu „Start” i przesuń kursor na pozycję „Ustawienia”. Wybierz menu „Panel sterowania” i kliknij opcję „System”.
2
Po otwarciu okna z nagłówkiem „Właściwości systemu” przejdź do zakładki „Zaawansowane”. Teraz kliknij przycisk „Ustawienia”, odnoszące się do podmenu „Wydajność”. Wybierz zakładkę „Zaawansowane” i kliknij przycisk „Edytuj” znajdujący się obok przycisku „pamięć Wirtualna”.
3
Wybierz dysk lub partycję, na której chcesz umieścić plik wymiany. Teraz ustaw rozmiar pliku. W celu zwiększenia wydajności systemu operacyjnego zainstaluj te same wartości dla opcji „rozmiar Początkowy i rozmiar Maksymalny”. Naciśnij przycisk „Ustaw” po wprowadzeniu ustawień. Zamknij obszar menu, a następnie ponownie uruchom komputer, aby zastosować nowe ustawienia.
4
Użyj do przechowywania pliku stronicowania dowolnej partycji dysku, na którym nie ma zainstalowanego systemu operacyjnego. W celu optymalizacji pracy systemu z tym plikiem zalecają, aby utworzyć dodatkową partycję. Skorzystaj z programem paragon Partition Manager. Utwórz nową partycję, której rozmiar będzie 3-4 Gb. Sformatuj go, zmieniając system plików woluminu FAT32.
5
Otwórz menu ustawień pliku stronicowania. Wybierz nową partycję na dysku i wpisz w pola „rozmiar Początkowy i rozmiar Maksymalny” żądaną liczbę.
logo
Article Categories:
Oprogramowanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *