Jak zmienić rozmiar ekranu wideo

Do odtwarzania wideo na większości urządzeń mobilnych, należy zmniejszyć rozmiar obrazu, aby słabszy procesor telefonu lub odtwarzacza był w stanie poprawnie przetworzyć i uruchomić plik. Do zmiany rozmiaru wideo istnieją specjalne programy-видеоредакторы.

Jak zmienić rozmiar ekranu wideo

Instrukcja

1
Jednym z najbardziej popularnych narzędzi do edycji wideo jest VirtualDub, dzięki swojej niewielkiej objętości i szerokiej funkcjonalności. Pobierz archiwum VirtualDub z oficjalnej strony internetowej programu i rozpakuj go za pomocą programu do rozpakowywania plików (WinRAR lub WinZIP).
2
Przejdź w rozpakowany folder i uruchom plik virtualdub.exe. W otwartym oknie wybierz z menu File – Open video. Wprowadź ścieżkę do pliku wideo, który chcesz zmniejszyć. Odczekać, aż go otworzyć i wyświetlić w oknie odtwarzacza.
3
Przejdź do zakładki Video – Filters górnym pasku okna. W wyświetlonym menu kliknij przycisk Add (dodaj). Wśród listy dostępnych filtrów, kliknij resize, a następnie naciśnij przycisk Ok.
4
W menu Filter resize wprowadź nowe ustawienia szerokości (width) i wysokość (height) obrazu wideo. Jeżeli chcesz odtworzyć plik na urządzeniu, aby wyregulować te ustawienia w zależności od rozdzielczości ekranu. Na przykład, jeśli ekran ma rozdzielczość 176×220, to dla width określa wartość 176, a dla height – 220. Dowiedz się szerokość i wysokość ekranu można w specyfikacji do urządzenia, w instrukcji obsługi i w internecie, wpisując w wyszukiwarce nazwę modelu.
5
Po dokonaniu wszystkich ustawień, kliknij przycisk Ok. Przejdź do zakładki File – Save, aby zapisać wprowadzone ustawienia. Rozmiar obrazu zmieniony.
6
Istnieje wiele innych konwerterów, które pozwalają zmniejszyć wideo. Na przykład, aplikacja Format Factory. Program posiada wiele predefiniowanych ustawień dla różnych ekranów, ma możliwość zapisania edytowanego wideo w różnych formatach, w tym mp4 i 3gp, którzy najczęściej właśnie w urządzeniach mobilnych. Zmiana formatu pliku pozwala zmniejszyć jego objętość, co jest ważne dla telefonów i odtwarzaczy z małą ilością pamięci.
Porada
Program do zmiany rozmiaru obrazu wideo często dostarczane są na płycie wraz z urządzeniami przenośnymi. Na przykład, dla produktów firmy Apple został zaprojektowany iTunes automatycznie конвертирующий film w odpowiednim formacie. Dla odtwarzaczy firmy iRiver w komplecie: iriver plus, a dla smartfonów z Windows Phone nie ma aplikacji Zune.

logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.