Jak zmienić język w wierszu polecenia

Wiersz polecenia we wszystkich jej postaciach (konsola, terminal) jest przeznaczony do uruchamiania plików wykonywalnych i wykonywania specjalnych zadań. Program uruchamia się jako odrębnego procesu, ale w niektórych przypadkach jest wbudowane w inne aplikacje.

Jak zmienić język w wierszu polecenia

Trzeba

  • Oprogramowanie:
  • – wiersz polecenia;
  • – terminal.

Instrukcja

1
Niezależnie od celów i realizowanych zadań zestaw poleceń w programach, podobnych z wierszem polecenia, wprowadza się jak w alfabecie łacińskim i cyrylicy. Domyślnie dla każdego narzędzia są używane standardowe skróty klawiaturowe przełączania układów klawiatury, ponieważ specjalnych klawiszy nie stanowi.
2
Dla systemów operacyjnych z rodziny Windows głównymi są dwa warianty kombinacji klawiszy: Ctrl+Shift i Alt+Shift. Wystarczy wybrać jedną z opcji, aby przełączyć układ w wierszu polecenia. Jednakże, istnieje wiele programów, które mogą uzupełniać funkcjonalność systemu, na przykład, Punto Switcher.
3
W niektórych przypadkach można spotkać się z problemem zmiany języka w oknie aplikacji. Aby rozwiązać ten problem, należy używać na przemian lewy Alt+Shift (angielski układ) i prawy Alt+Shift (rosyjska układ). Również te ustawienia można zmienić, otwierając aplet opcje regionalne i językowe”.
4
Otwórz menu „Start” i kliknij na „Panel sterowania”. W wyświetlonym oknie kliknij dwukrotnie ikonę opcje regionalne i językowe”. Przejdź do zakładki „Języki” i kliknij przycisk „Szczegóły”. Następnie kliknij przycisk „Ustawienia klawiatury” i „Zmiana skrótów klawiaturowych”.
5
W wyświetlonym oknie „Zaawansowane ustawienia klawiszy” zmień klawisze dla wszystkich układów zainstalowanych w systemie. Możesz też dla każdego układu skonfigurować swoje połączenie, które nie jest używany przez inne programy. Zaznacz wiersz, kliknij przycisk „Zmiana skrótów”. Zaznacz opcję „Użyj…” i wybierz żądaną klawisze. Następnie kilkakrotnie naciśnij przycisk „OK”.
6
Dla systemów z rodziny Linux działa ta sama zasada, ale ilość opcji skrótów klawiszowych znacznie więcej. Aby zmienić skróty klawiaturowe, należy otworzyć menu „System”, wybrać „Ustawienia” i „Klawiatura”. W otwartym oknie kliknij przycisk „Ustawienia” i rozwiń listę „Klawisze do zmiany układu”.
logo
Kategoria:
Oprogramowanie

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.